Tkaniny wzorzyste – co jest modne w tym sezonie?

towel-1511875_960_720

Moda ubraniowa zmienia się z sezonu na sezon. Niemal co roku mamy więc zupełnie nowe trendy, które z wybiegów i katalogów sklepowych przenoszą się także na ulicę. Warto jednak pamiętać, że bardzo często moda lubi zataczać koło czy powracać do korzeni. Jeśli więc mamy w szafach jakieś niemodne rzeczy sprzed kilku lat, nie zawsze trzeba je wyrzucać. Być może za kilka sezonów staną się prawdziwym hitem.

Aktualnie dużą popularnością cieszą się ubrania inspirowane tradycyjna kulturą i folkiem. Tradycyjne wzory łowickie i inne klasyczne wzornictwo cieszy się wielkim zainteresowaniem, choć często łączone jest z nowoczesnymi fasonami lub zupełnie nowatorskim krojem. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością sprawia, że zapomniane wzory uzyskują nowe życie i coraz częściej można je zobaczyć nie tylko na starych filmach, ale również na ulicach. Wzory łowickie przyciągają spojrzenia, pięknie się prezentują nie tylko w codziennych stylizacjach, ale również w bardziej wyjściowych kreacjach.

Styl marynistyczny nie wychodzi z mody

Spośród wielu wzorów na ubraniach od dawna niepodzielnie królują paski, które są nieodłącznym elementem stylu marynistycznego, ale również świetnie się prezentują w innych stylizacjach. Paski możemy spotkać na każdym rodzaju garderoby – spodniach, spódnicach, sukienkach, żakietach, bluzkach, a także na różnego rodzaju dodatkach. Na stronie CROPP można znaleźć wiele ciekawych propozycji na ten sezon szczególnie jeżeli chodzi o bluzki damskie, swetry oraz spodnie.

Oczywiście, planując wykorzystanie pasków w stylizacji warto zachować umiar i zdrowy rozsądek. Nie można być ubranym w paski od stóp do głów, gdyż wtedy raczej nie zachwycimy swoją stylizacja. Jeśli jeden z elementów garderoby jest w paski, warto zestawić go ze stonowanymi innymi ubraniami. Dzięki temu cały ubiór będzie świetnie się prezentował, a kompozycja na pierwszy rzut oka będzie sprawiała wrażenie przemyślanej i doskonale zaplanowanej.

Kwiatki zawsze na czasie

W ostatnim czasie można zaobserwować spory powrót do krojów czy wzornictwa sprzed lat. Dużą popularnością cieszą się na przykład wzory kwiatowe, choć są zupełnie inne niż te, które znamy z babcinych spódnic czy chust na głowę. Nowoczesne wzory kwiatowe zachwycają przede wszystkim wielkością, ciekawą kolorystyką oraz oryginalnymi zestawieniami. Kwiaty na ubraniach są duże, wręcz imponujące i przyciągające uwagę. Podobnie, jak w przypadku pasków czy innych mocno absorbujących wzorów, kwiaty również potrzebują odpowiedniej oprawy i tła.

Jeśli decydujemy się na bluzkę czy spódnicę w duże, przyciągające spojrzenia kwiatowe wzory, warto dopilnować, by pozostałe elementy stylizacji były spokojne, stonowane i nie rzucały się w oczy. W modzie bardzo ważne jest zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. Co więcej, nie zawsze musimy kierować się wszystkimi popularnymi trendami. Warto wybierać przede wszystkim takie elementy garderoby, które nam się podobają i w których dobrze się czujemy. Jeśli ubieramy się wyłącznie pod kątem tego, co jest aktualnie modne, raczej nie będziemy dobrze czuć się w takich stylizacjach.