Trawnik z rolki wokół domu – zalety i wady

Marzysz o tym, by wokół Twojego domu rozciągał się zachwycający trawnik? Możesz założyć go również z rolki. Czym dokładnie są trawniki z rolki? Jakie są ich główne zalety i wady? Sprawdź najważniejsze informacje przed podjęciem decyzji!

 

Trawa w rolce – co to jest?

Trawnik wokół domu można wysiać z nasion, ale także można zdecydować się na inną opcję, czyli na trawę w rolkach. To rodzaj materiału w postaci trawy wraz z ziemią, która rolowana jest na czas transportu – stąd też nazwa.

 

Do wykonania trawy w rolce konieczne jest wysianie jej na odpowiednim podłożu i wzrost przez około 12-18 miesięcy. Po tym czasie trawa wraz z ziemią jest ścinana specjalną maszyną i umieszczana na biodegradowalnej siatce, która poprawia jej stabilność. Taka trawa transportowana jest potem do klienta.

 

Firmy wykonujące trawniki w rolkach oferują swoim klientom kompleksową obsługę, która włącza nie tylko sprzedaż trawy, lecz też jej układanie.

 

Zalety trawy w rolkach

  • Piękny trawnik od ręki – najważniejszą zaletą trawników w rolkach jest ich efektowny wygląd. Trawa jest gęsta, soczyście zielona i wygląda bardzo atrakcyjnie, dlatego takie podłoże może stać się wspaniałą ozdobą ogrodu.
  • Szybkie wykonanie – wybierając trawnik w rolce, nie trzeba czekać na wykiełkowanie trawy i zajmować się jej czasochłonną pielęgnacją. W efekcie trawnik jest błyskawiczny w wykonaniu i oszczędza cenny czas.
  • Trwałość na lata – wysokiej jakości trawa w rolkach może posłużyć dokładnie tak długo, jak zwykła trawa z wysiewu. Duże znaczenie ma przy tym wybór odpowiedniego dostawcy oferującego wysokiej jakości trawę.
  • Możliwość natychmiastowego używania – od razu po jej położeniu.

 

Wady trawy w rolkach

  • Wyższa cena – głównym minusem jest cena. W przypadku materiału jak trawa w rolkach cena plasuje się na poziomie około 10-15 złotych za metr kwadratowy.
  • Transport – dodatkowym kosztem przy zakupie trawy w rolkach jest dowiezienie jej do klienta.

 

Z ofertami firm wykonujących trawniki z rolki można zapoznać się już teraz online i od razu zamówić piękny trawnik do swojego ogrodu.