Trendy w projektowaniu wnętrz na 2023 rok

Trendy w projektowaniu wnętrz stale ewoluują. Poszukiwanie najświeższych trendów inspiruje nas do oferowania niepowtarzalnych, nowoczesnych i zawsze oryginalnych elementów dekoracyjnych.

Dlatego w tym artykule chcemy bliżej spojrzeć na luksusowe materiały, wspaniałe rzeźby, nowoczesne oświetlenie, eleganckie kształty i kolory, które zainspirują Twój projekt na rok 2023 zarówno w kontekście środowisk mieszkalnych, jak i korporacyjnych.

Odkryj niektóre z aktualnych trendów, które wpływają i będą wpływać na projektowanie wnętrz w 2023 roku.

Więcej z marmurem!

Choć nie jest to właściwy trend (piękny marmur nigdy nie wychodzi z mody), wykorzystanie kamienia w naszych domach nie maleje. Niegdyś synonim stylu klasycznego, obecnie marmur jest bardzo modnym wykończeniem zarówno we wzornictwie, jak i architekturze.

Luksusowe z natury marmury są wybierane spośród esencji z całego świata, co ma e efekcie zaoferować zainteresowanym osobom najbardziej wyrafinowane rozwiązania, najgęstsze i najbardziej uwodzicielskie żyłki oraz szeroką gamę kolorów, odcieni i faktur. Dlatego właśnie idąc za trendami w 2023 roku – warto zwrócić większą uwagę na piękne marmurowe płyty, dostępne w różnych luksusowych odsłonach najwyższej klasy materiałów.

Doskonałe niedoskonałości

Surowa, a jednocześnie wyrafinowana jakość wynikająca z kunsztu jest tym, co kryje przyszłość dekoracji. Wykwintne rzemiosło i wizja sprawią, że wystrój i meble będą wyjątkowe, pożądane i modne. Modna w tym roku, ręczna produkcja mebli i akcesoriów pozwala na elastyczność projektowania, którą mogą zapewnić tylko ręce rzemieślnika.

Odkryj irracjonalne piękno tego rodzaju tekstury – dostępnej w fornirowanym drewnie i wykończeniu w kolorze ciekłego metalu.

Monochromatyczny luksus

Wielopoziomowy, monochromatyczny wystrój tworzy delikatną i elegancką atmosferę. Monochromatyczne zestawienia kolorów sprawiają, że przestrzenie wydają się większe i niekoniecznie muszą być nudne. Tak naprawdę wybór tylko jednej rodziny kolorystycznej pozwala na zabawę materiałami i wzorami. Idąc tym tropem nie bój się stawiać na doskonałe monochromatyczne niuanse, gdzie geometryczny wzór i specjalna tekstura 3D nadają odrobinę blasku.

Kreatywna przestrzeń robocza

Dzisiejsze biura coraz częściej definiowane są przez wygodne, kreatywne i wysoce spersonalizowane projekty. Wykorzystując duże, jasne przestrzenie, żywe kolory i naturalne elementy, profesjonaliści przekształcili biuro w miejsce designu.

Na przykład w takich przestrzeniach świetnie odnajdują się panele ścienne wykonane z najwyższej jakości materiałów, zintegrowane z wykonanymi na zamówienie drzwiami i szafami, to elementy funkcjonalne i dające duże możliwości dostosowania, są wręcz idealne do stworzenia eleganckiej, oryginalnej i współczesnej atmosfery.

Tak dla miękkości!

Miękkie sofy, kręte fotele i otulające tkaniny są w modzie już od jakiegoś czasu, ale w 2023 roku osiągną szczyt trendu. Łuki, zaokrąglenia, zaokrąglone, miękkie i otaczające kształty wreszcie zajmują centralne miejsce. W dzisiejszej modzie wnętrzarskieszczególny nacisk kładzie się nie tylko na zaokrąglone i miękkie kształty, ale także na poszukiwanie wysokiej jakości skór i aksamitów o dużych możliwościach dostosowania, które mogą nadać Twojemu salonowi niezwykle osobisty, szczególny i niepowtarzalny charakter.