Trudny wybór, prosta decyzja: wybieramy pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego nie musi być przerażający. Nawet jeśli nie wiesz od czego zacząć, nie martw się! Niezależnie od tego, czy Twoja ukochana jest bardzo tradycyjna, czy lubi bardziej wyjątkowe niekonwencjonalne opcje – ten artykuł pomoże Ci zacząć!

glass-3109246_960_720

Przejrzyj jej aktualną biżuterię, aby określić jej ogólne preferencje. Wybór pierścienia jest trudnym wyzwaniem – chcesz dać jej coś, co na pewno jej się spodoba, ale także chcesz ją zaskoczyć. Najlepszym sposobem na to jest sprawdzenie, jakie inne pierścionki i biżuterię uwielbia nosić. Nie musisz być ekspertem od biżuterii. Zamiast tego zwracaj uwagę na następujące trendy:

  • Styl: Czy woli kolorowe, żywe projekty, czy subtelne, surowe i tradycyjne?

  • Kolor: Jakiego koloru kamienie wydają się być jej faworytami? Czy skłania się ku kolorowi, czy też ogólnie utrzymuje rzeczy tonacjach białych, srebrnych i złotych?

  • Czy preferuje biżuterię ze srebra, złota czy platyny? A może interesują ją bardziej zabawne, bardziej wyszukane projekty i materiały?

  • Rozmiar: Jak duże są kamienie w większości biżuterii? Czy lubi mniejsze, bardziej niepozorne klejnoty czy duże i krzykliwe pierścienie?

Skorzystaj z podpowiedzi, rodziny i przyjaciół, aby pozyskać pomysły na potencjalne pierścionki zaręczynowe. Nawet jeśli zrobisz dobre notatki na temat jej obecnej biżuterii, wiele kobiet ma konkretne pomysły na temat doskonałych pierścionków zaręczynowych. W miarę zbliżania się do wielkiego pytania rozważ:

  • Skomentuj pierścionek zaręczynowy przyjaciela i jednocześnie zapytaj o jej preferencje. Możesz powiedzieć coś w stylu: „Myślę, że pierścionek zaręczynowy Kasi jest zbyt krzykliwy”

  • Pytaj rodziny i przyjaciół o pomysły. Czy rozmawiała z nimi o pierścionkach lub klejnotach, które jej się podobają?

  • Ustalenie jej postawy wobec diamentów. Czy jest gorącą zwolenniczką sprawiedliwego handlu i praw człowieka? Upewnij się, że poszukujesz w takim wypadu złota z recyklingu diamentów pochodzących z respektujących te prawa źródeł.

Porozmawiaj z nią o alternatywnych kamieniach, jeśli uważasz, że nie jest zainteresowana diamentami. Diamenty stanowią prawie 90% wszystkich sprzedanych pierścionków zaręczynowych, ale nie są one jedyną opcją. Wiele osób, zniechęconych nielegalnymi „krwawymi diamentami”, wiążą je z niską wartością diamentów (które firmy sztucznie zawyżają) i z powodu względnej powszechności diamentowego pierścienia zdecydowały się na alternatywne kamienie.

Możesz rozważyć:

  • Szafir: niebieski kamień jest drugim najczęściej wybieranym pierścionkiem zaręczynowym

  • Szmaragdy: zielony, również popularny.

  • Kolorowe diamenty: Tak, nadal jest to diament, ale żółte, czarne i różane diamenty nadają pierścionkowi niepowtarzalny charakter, a jednocześnie pozostają nieco tradycyjne.

Rozważ zakup „prawdziwego pierścienia” wspólnie, angażując się jako pierwszy. Kiedy wydajesz tyle pieniędzy na pierścionek zaręczynowy, chcesz się upewnić, że się jej spodoba. Coraz częściej mężczyźni oświadczają się bez pierścienia lub z prostym pierścionkiem zaręczynowym, a następnie robią razem z ukochaną zakupy. Gwarantuje to, że przyszła żona dostanie pierścionek, który chce, bez presji wybierania czegoś tak drogiego przez siebie. Faceci zwykle nie kupują biżuterii i są na ogół mniej przygotowani do mówienia o kobiecym guście. Więc w kupie siła!