Zbiór truskawek w Francji – pomysł na pracę sezonową w wakacje

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę sezonową za granicą. Jednym z rozwiązań jest możliwość pracy we Francji na jednych z większych plantacji truskawek w Europie. Zbieranie truskawek jest cenioną formą wakacyjnego zarabku i decyduje się na nią wiele osób poszukujących dobrze płatnej dodatkowej posady. Najczęściej oferty pracy na francuskich plantacjach truskawek spotkać można od maja do czerwca, kiedy trwa sezon na te owoce. W tym artykule odpowiemy na pytanie czy warto decydować się na zbieranie truskawek, jako opcję sezonowej pracy i czego się można po niej spodziewać.

Jak wygląda praca przy zbiorze truskawek?

Obowiązki przyszłego kandydata do pracy w rolnictwie i przy uprawie truskawek wiążą się z ciężką, ale opłacalną finansowo posadą wakacyjną. W ciągu zaledwie kilku miesięcy można solidnie podreperować budżet domowy i wrócić do kraju z pokaźną sumą pieniędzy. Nie każdy wybierający się do pracy na plantację truskawek, zdaje sobie sprawę, z czym będzie się mierzył po przyjeździe. Z pewnością to czynnik finansowy jest głównym wabikiem dla osób, które chcą w szybki sposób zarobić i perspektywa ta jest niezwykle kusząca.

Warunki atmosferyczne

Jednak zbiór truskawek to praca wymagająca skupienia i wytrwałości. To praca typowo fizyczna, w której przyda się determinacja, upór oraz wytrzymałość. Najczęściej pracujący na plantacjach muszą mierzyć się z wysokimi temperaturami i wystawionymi na promienie słoneczne polami truskawek. To sprawia, że praca jest jeszcze cięższa. Pogoda bywa kapryśna, a owoce muszą być zbierane bez względu na warunki atmosferyczne. Przyszły kandydat musi wiedzieć, że może trafić zarówno na ulewne deszcze jak i upalne słońce, co nie zwalnia go z pracy.

Kondycja fizyczna

Krzewy owoce są nisko przy ziemi, co sprawia, że przez większość czasu pracownik będzie musiał sprostać pracy w zgiętej i niewygodnej pozycji. To może powodować bóle pleców, więc powinny wziąć to pod uwagę osoby cierpiące na te dolegliwości, zanim podejmą pracę.

Zbieranie truskawek idealna praca dla rannych ptaszków

Aby maksymalnie wykorzystać godziny, w których krzewy są najlepiej widoczne, a słońce nie doskwiera aż tak mocno, praca zaczyna się w godzinach porannych. Najczęściej od godziny 4:00 i może trwać aż do późnych godzin wieczornych. Zwykle dzień roboczy trwa tutaj do 12 godzin.

Przed podjęciem pracy warto przeanalizować, czy nasze warunki fizyczne i psychiczne  pozwolą nam wytrzymać taką formę zarobku. Warto też sprawdzić czy oferowana posada pochodzi z legalnej plantacji, a przyszły pracodawca zapewnia bezpieczne warunki pracy. Nie trudno bowiem jest natknąć nie na nieuczciwe firmy, które kuszą atrakcyjnymi zarobkami. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na miejscu i na przykład braku pomocy podczas problemów ze zdrowiem lub niewypłacenia wynagrodzenia.

Dodatkowe pieniądze warto mieć ze sobą zawsze!

W trakcie wyjazdu za granicą, z pewnością przyda się w portfelu parę euro, gdyby możliwość płatności kartą była niemożliwa i gdyby pojawiła się konieczność opłacenia czegoś na miejscu. Aby wymienić pieniądze (w tym przypadku na euro), nie trzeba już zjawiać się w kantorze. Można również wybrać nowoczesną opcję wymiany waluty online. Wystarczy opłacić potrzebną kwotę przelewem, by za kilka dni kurier dostarczył ją pod drzwi klienta. To jednak nie wszystko. Jeśli taka opcja jest wygodniejsza, pieniądze można dostarczyć do wybranego punktu, jak choćby sklep Żabka jeszcze przed podróżą. Jeśli jednak niezbędna okaże się pomoc naszego doradcy, zapraszamy do oddziału kantor Katowice Tavex, gdzie dobierzemy najlepszą ofertę!