Twoje biuro – Twoja przestrzeń. Jak meblować?

Biurko XXI wieku powinno być optymalnym miejscem pracy. Z naszymi komputerami z turbodoładowaniem, bezprzewodowymi myszami i słuchawkami wydaje się, że mamy to wszystko. Mimo to wydaje się, że tak wielu z nas ma problemy z codziennym obciążeniem pracą. Jak więc ulepszyć środowisko biurka, aby zwiększyć wydajność?

Przy odrobinie wysiłku możliwe jest dostosowanie biurka do obiecanego centrum produkcyjnego. Wykazano, że utrzymywanie roślin w biurze poprawia wydajność o 15%. Obniżają poziom stresu i pomagają skupić się!

Bardziej zaawansowaną technologicznie metodą ulepszenia gry jest użycie klawiatury do gier. Jest wyposażona w kolorowe, wizualne odniesienia, które pomagają zapamiętać skróty. Jest to idealne rozwiązanie do przyspieszenia powtarzających się procesów, które blokują codzienną rutynę. Spróbuj użyć tej wskazówki, aby usprawnić proces i korzystać z jeszcze szybszych poleceń z klawiatury.

Zebraliśmy sporo naszych zdaniem najlepszych wskazówek dotyczących wydajności w naszym poradniku – jest on wypełniony prostymi sposobami dostosowania środowiska pracy, aby uzyskać lepszą wydajność każdego dnia. Skoro spędzasz większość każdego tygodnia siedząc przy biurku, więc warto poświęcić trochę czasu na dostosowanie go do swoich potrzeb! Wypróbuj niektóre z tych pomysłów i obserwuj wzrost wydajności.

Domowe biuro – Twoja przestrzeń

To twoja przestrzeń. Miejsce, w którym zbudujesz swoje marzenie. Zastanów się nad słowem przestrzeń we wszystkich jego formach. Domyślam się, że żadna z nich nie jest zagracona. Pamiętaj o tym podczas tworzenia układu. Meble od ściany do ściany nie są konieczne, w rzeczywistości przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego.

Każdy pracownik potrzebuje miejsca do samodzielnej pracy. To ich cicha przestrzeń, w której mogą wykonywać zadania bez mnóstwa przerw. Zapewni im również opcje przechowywania, dzięki czemu rzeczy nie będą zbyt zagracone.

Potrzebujesz także dynamicznej przestrzeni, w której zespoły mogą:

  • rozmawiać

  • dzielić się pomysłami

  • współpracować.

biurko regulowane elektrycznieOstatnim czynnikiem jest przestrzeń przepływu między meblami. Powinno być dużo miejsca do poruszania się bez wpadania na czyjeś biurko. To są główne przestrzenie robocze. Nieformalny pokój do odpoczynku lub przestrzeń swobodna jest cenna dla budowania poczucia wspólnoty w biurze.

Na marginesie, chociaż „przestrzeń” może zawsze wydawać się ciemna, twoja przestrzeń powinna być pełna światła. Naturalne światło zwiększa wydajność i sprawia, że ​​wszyscy są szczęśliwsi. Istnieją aktualne badania dotyczące projektowania biur. Jedno z badań w szczególności opierało się na układzie biura w środowisku uniwersyteckim. Doradcy w centrach rozwoju kariery wykorzystali dwa układy biur. Jedno biuro miało układ, w którym tylko róg biurka znajdował się między doradcą a studentem. Drugi był bardziej tradycyjny, z biurkiem między studentem a doradcą.

Podczas gdy pierwszy układ został uznany za bardziej pozytywny w stosunku do pierwszej reakcji, 63% stwierdziło, że był bardzo przyjazny, oba układy zaowocowały pozytywną współpracą. Uczniowie mieli okazję pisać odpowiedzi i opinie, co pokazało, że oba układy stworzyły pierwsze wrażenie doradcy.

Szukasz idealnych mebli do swojego biura? Zapraszamy do sprawdzenia oferty Edinos.