Tworzenie strony samemu: zalety i wady

Opcja samodzielnego tworzenia strony ww wydaje się niedroga i prosta. Możesz przecież w dzisiejszych czasach łatwo założyć stronę internetową – wraz z dostępnymi instrukcjami krok po kroku. Do wyboru są zazwyczaj szablony i schematy układu. Zyskujesz większą kontrolę, jeśli samodzielnie działasz na swojej stronie. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego projektu DIY, występują pułapki…

kopalnia pukaWynika to z faktu, że profesjonalne firmy takie jak https://stworzycstrone.pl/ oferują nie tylko projektowanie stron internetowych. Zapewniają również usługi programistyczne. Jeśli chcesz po prostu stworzyć małą, osobistą stronę internetową, nie ma sprawy. Jeśli jednak chcesz zarabiać w Internecie, będziesz potrzebować usług programistycznych nie tylko dla swojej witryny, ale także dla swojej firmy.

Profesjonalne firmy internetowe oferują usługi:

  • grafików

  • copywriterów

  • strategów marketingowych

  • strategów SEO

Są to ludzie, którzy sprawią, że Twoja strona będzie atrakcyjna dla docelowych klientów, dzięki czemu uzyskasz niski współczynnik odrzuceń i wysoki współczynnik konwersji.

Gdy ludzie odwiedzają Twoją witrynę, musisz pozostać na tyle długo, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania Twoja firma. Oznacza to, że witryna musi oferować im coś, czego chcą. Powinna być także przyjazna dla użytkownika i zorganizowana, aby jej gości mogli łatwo znaleźć to, czego szukają.

Czy niedroga strona internetowa zrób to sam oferuje to wszystko? Może w zależności od poziomu doświadczenia i wielkości firmy.

Plusy stron DIY

-Pakiety są tanie, co jest idealne dla początkującego biznesu. Hosting jest zwykle również tani.

– Są dobrą opcją dla witryny non-profit lub jednoosobowej firmy.

– Łatwo je złożyć, dzięki narzędziom do budowania przyjaznym dla początkujących i pomocnym samouczkom.

– Są świetne, jeśli potrzebujesz tylko prostej witryny z kilkoma stronami.

– Zazwyczaj dostępne są fora z supportem.

– To dobry punkt wyjścia – zwłaszcza jeśli nie jesteś całkowicie pewien, czy będziesz w stanie włożyć dużo pracy i dokonywać aktualizacji w przyszłości.

Wady stron DIY

– Istnieje duża szansa, że Twoja witryna będzie wyglądać jak wiele innych. Szablony dostępne dla stron typu „zrób to sam” są zazwyczaj ogólne i nie do końca to jest to, co ludzie nazywają „profesjonalnym” wyglądem.

– Można oczekiwać, że będzie na Twojej stronie logo firmy, która udostępnia Ci szablon.

– Wiele funkcji jest opartych na technologii flash, co oznacza, że Twoja witryna może nie być bardzo przydatna na urządzeniach mobilnych.

– Twoja witryna nie będzie wyjątkowa. Choć prosty projekt może być do zaakceptowania dla początkującego biznesu, nadal musisz pracować nad budowaniem swojej marki. Idealna strona internetowa to taka, która odzwierciedla Twoją firmę.

Dzięki profesjonalnemu projektowi strony internetowej spersonalizowane podejście do SEO jest zwykle dostępne jako część pakietu. Dzięki pakietowi DIY możesz po prostu otrzymać podstawowe narzędzia SEO, z których korzysta także wiele innych osób.

Ostatecznie, wszystko zależy od budżetu, celów, wielkości firmy itp. Zastanów się nad czynnikami i zdecyduj, jak ważne jest dla Ciebie posiadanie unikalnej strony internetowej i profesjonalnych usług.