Praca tymczasowa – czy to korzystna forma zatrudnienia?

Jeśli szukasz pracy, prawdopodobnie widziałeś ogłoszenia o tymczasowych stanowiskach lub otrzymałeś telefony od lokalnych rekruterów z ofertami tymczasowymi. Być może zastanawiasz się, czy przyjęcie pracy tymczasowej jest dobrym posunięciem. Nie chcesz, aby Twoja kariera utknęła w martwym punkcie i obawiasz się, że pracodawcy będą negatywnie oceniać pracę tymczasową w Twoim CV.

Praca tymczasowa może nie jest Twoją wymarzoną pracą, ale jeśli uważasz, że praca tymczasowa nie przynosi żadnych korzyści, bardzo się mylisz! Nieprzekonany? Oto kilka powodów, dla których zatrudnienie tymczasowe może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby posunąć swoją karierę do przodu.

Uczciwe wynagrodzenie w trakcie poszukiwania stałego stanowiska

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z podjęcia pracy tymczasowej jest to, że może ona pomóc związać koniec z końcem, gdy szukasz bardziej stałego zatrudnienia. Jeśli przez jakiś czas byłeś bezrobotny, Twoje oszczędności prawdopodobnie się wyczerpują i możesz mieć trudności z opłaceniem rachunków. Natomiast praca tymczasowa może zapewnić bardzo potrzebną ulgę finansową lub pomóc w utrzymaniu tej poduszki finansowej, jeśli właśnie straciłeś pracę i nie jesteś pewien, ile czasu zajmie znalezienie czegoś nowego. Jeśli jesteś zatrudniony i rozważasz drugą pracę, praca tymczasowa może pomóc Ci pokryć nieoczekiwane wydatki lub zaoszczędzić na duży zakup, czy remont.

Utoruj sobie drogę do kariery

Kolejną zaletą pracy tymczasowej jest to, że może pomóc Ci wejść we współpracę z wysoce pożądanymi firmami. Wielu pracodawców korzysta z agencji pracy tymczasowej w celu zaspokojenia krótkoterminowych potrzeb kadrowych, ale wykorzystują je również do identyfikowania i zatrudniania świetnych kandydatów na stanowiska w pełnym wymiarze godzin. Dla osób poszukujących pracy zainteresowanych konkretną firmą, tymczasowe zatrudnienie może być świetnym sposobem na:

  • rozwinięcie kluczowych kontaktów,
  • zrobienie dobrego wrażenia na pożądanym pracodawcy.

Wybitnym pracownikom może się pojawić możliwość przedłużenia umowy lub nawet stałego stanowiska, jeśli takie stanie się dostępne.

Elastyczność między pracami tymczasowymi

Jeśli nie jesteś gotowy na rozpoczęcie kariery lub chcesz mieć swobodę podróżowania, spędzania czasu z rodziną lub rozwijania hobby, czy też przedsięwzięcia biznesowego, umowy krótkoterminowe mogą zapewnić Ci elastyczność, której potrzebujesz. Po zakończeniu tymczasowego kontraktu możesz zrobić sobie przerwę, aby skupić się na innych celach, a następnie podjąć kolejną tymczasową pracę, gdy będziesz gotowy. To rozwiązanie może być idealne dla:

  • absolwentów, którzy nie są jeszcze pewni, co chcą robić w swojej karierze,
  • przedsiębiorców pracujących nad przekształceniem swojej pobocznej działalności w pracę na pełen etat.

Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany długoterminowym potencjałem pracy, upewnij się, że zawsze działasz profesjonalnie i jesteś niezawodny podczas wykonywania zlecenia. Twoja reputacja zawodowa podąża za Tobą, a znalezienie dobrej pracy tymczasowej może być trudniejsze, jeśli pracodawcy i agencje rekrutacyjne zaczną Cię postrzegać jako osobę, która spóźnia się, rezygnuje bez powiadomienia lub ma słabe wyniki w pracy.

Korzyści z rozwiązań call center opartych na chmurze