W co ubrać się do pracy w biurze?

Biurowa stylizacja kojarzy się zazwyczaj z neutralnym odcieniem szarości, prostym krojem oraz zachowawczym fasonem. W pierwszym odruchu ubierając się do pracy w biurze większość osób sięga po nudne i nie zawsze wygodne w noszeniu kostiumy. Jeśli wewnętrzny dress code nie narzuca takiego zachowawczego i formalnego ubioru swoim pracownikom, warto łamać konwenanse i wprowadzić do biurowej rzeczywistości modowe trendy.

Minimalizm i klasyczny styl obowiązkowo

bluza damska wranglerOdpowiadając na oferty pracy biurowej, a takich jest wiele m.in. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl, przygotuj się na określony styl ubioru, jakiego wymagać będzie od Ciebie pracodawca. Nie zawsze jest to sztywny dress code i nakaz bezwzględnego przestrzegania zapisanych w nich zasad. Zawsze są jednak wytyczne, dotyczące poszczególnych elementów garderoby i trzeba ich się trzymać kompletując strój na kolejny dzień w biurze.
Praca biurowa wymaga schludnego wyglądu. Niedopuszczalne są elementy garderoby noszące na sobie ślady użytkowania z całego tygodnia, uszkodzenia i zagniecenia. Zwłaszcza, gdy biuro jest miejscem odwiedzanym przez kontrahentów. Wizerunek pracowników jest swego rodzaju wizytówką firmy. W takim miejscu doskonale sprawdzi się minimalizm i klasyczny styl, który zawsze wygląda elegancko, a jego charakter łatwo zmienić modnymi dodatkami.

Bez głębokich dekoltów i kusych spódnic

Głębokie, ponętne dekolty i kuse spódniczki nie są mile widziane w biurze. Podobnie, jak męskie szorty i koszulki typu T-shirt, chociaż te drugie w zestawieniu z casualową marynarką mogą stracić swój luźny charakter i wpisać się w biurowy dress code.
Do pracy w biurze nie zakładaj ubrań w krzykliwych kolorach. Bazą stylizacji powinny być elementy w stonowanych, neutralnych odcieniach. Jeśli lubisz podążać za moda i otaczać się aktualnymi trendami sięgnij np. po apaszkę w obowiązujących w danym sezonie kolorze lub torebką, która podkreśli Twój styl i charakter. Pamiętaj, by w pracy czuć się branym, a nie przebranym.