Fala uderzeniowa Kraków – wybrać czy nie ?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na laseroterapię szokową w Krakowie. Ze względu na jej wysoką skuteczność warto zdecydować się na zabiegi falą uderzeniową w ramach tej terapii. Należy jednak pamiętać, że seria zabiegów megapulsów dla terapii falą uderzeniową wynosi 10 sesji (np. w przypadku bólu pięty czy zapalenia powięzi podeszwowej).

Fale uderzeniowe okazały się w 100% bezpieczne, ponieważ nie powodują żadnych nieodwracalnych skutków w strukturach leczonych podczas tych zabiegów falą uderzeniową. Są one bardzo skuteczne, szczególnie w przypadku zabiegów chirurgicznych, które ze względu na czynnik ryzyka stały się przestarzałe, np. zabieg usunięcia modzeli na stopach spowodowanych cukrzycą typu II można dziś wykonać przy pomocy fala uderzeniowa.

Jedna sesja leczenia falą uderzeniową trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut, w zależności od stanu patologicznego, który jest leczony. Zabiegi falą uderzeniową są bezbolesne, ponieważ fale uderzeniowe nie dostają się do organizmu z zewnątrz, lecz od wewnątrz. Fale uderzeniowe doskonale sprawdzają się u osób, które mają przeciwwskazania do znieczulenia lub przyjmowania leków podczas zabiegów leczenia falą uderzeniową. Ponadto, fala uderzeniowa może być stosowana jako uzupełnienie zabiegu chirurgicznego. W niektórych przypadkach powodują one pożądany efekt szybciej niż sama operacja – o około połowę czasu, który trwałby bez terapii falą uderzeniową (czyli fala uderzeniowa przyspiesza procesy gojenia).

Fala uderzeniowa jest również bardzo przydatna w medycynie sportowej. Umożliwia lepszy transport krwi i wzmaga procesy metaboliczne, które prowadzą do zwiększenia masy mięśniowej . Zmniejsza również ból i uszkodzenia więzadeł, ścięgien czy mięśni. Leczenie falą uderzeniową jest równie skuteczne w przypadku terapii falą uderzeniową przy bólach łokcia, barku czy kolana.