Urlop – czyli idealna odskocznia od codziennych obowiązków

Beach, cruise, clothing

Każdy pracownik przynajmniej raz do roku zasługuje na dwutygodniowy urlop wypoczynkowy. Wakacje to idealne rozwiązanie na oczyszczenie umysłu i zapomnienie o biurowych problemach. Pytanie brzmi jednak – gdzie?
Niezwykłe miasto Barcelona

Propozycją wartą rozważenia z pewnością jest Barcelona. To hiszpańskie miasto z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów rządnych skosztowania specjałów tego kraju.

Jak za niewielkie pieniądze dostać się do Barcelony?

Zaczynając podróż z Polski najlepszym rozwiązaniem jest podróż samolotem. Zazwyczaj jest to także najtańsza i najszybsza opcja. Do Barcelony dolecieć można praktycznie z każdego większego miasta w Polsce. Koszt biletu lotniczego uzależniony jest od sezonu i okresu z jakim wyprzedzeniem decydujemy się na zakup. Dla przykładu w sezonie linie lotnicze zwiększają ilość połączeń między miastami, często także wzrastają ceny. Najtańsze bilety kupione z co najmniej półtoramiesięcznym wyprzedzeniem mogą kosztować nawet niecałe 80 zł w jedną stronę. To naprawdę dobra propozycja.

Dobrym pomysłem może być także podzielenie podróży na kilka odcinków i przemieszczanie się autobusem. Umożliwi nam to zwiedzenie dodatkowych miejsc, a jak wiadomo podróże kształcą.

Ciekawe miejsca warte uwagi w Barcelonie

O tym że Barcelona jest jednym z najpiękniejszych hiszpańskich miast nie trzeba dyskutować. Praktycznie wszyscy turyści zwiedzając to miasto kierują się w stronę budowanej od 1882 roku Sagrada Familia. To jedyna świątynia na świecie budowana od samego początku. Jej pomysłodawcą był związany z Barceloną Antoni Gaudi. Wiele osób uważa, że jest ona jego największym życiowym osiągnięciem. Jak się można domyślić, Gaudi nie dotrwał końca budowy. Aktualny architekt zakłada, iż obiekt będzie gotowy już w 2022 roku.

Ślad po Gaudim można zauważyć w wielu miejscach w Barcelonie. Kolejnym jest blok mieszkalny przy Passeig de Gràcia 43. Gaudi zaprojektował nie tylko fasadę Casa Batlló, ale także wnętrze. Za wstęp do tego budynku należy zapłacić 20 euro.

Nie można zapomnieć także zapomnieć o Camp Nou, czyli świątyni FC Barcelony.

Nieruchomości w AlicanteTen największy stadion w Europie i jeden z największych na świecie co roku dostarcza sportowych emocji fanom piłki nożnej. Sympatycy Blaugrany mogą skorzystać z płatnych wycieczek po stadionie bądź do klubowego muzeum, gdzie można podziwiać liczne trofea zdobyte przez piłkarzy. Na liczącym prawie 100 tysięcy miejsc obiekcie odbywają się nie tylko wydarzenia sportowe, ale także kulturalne. Swoje koncerty mieli tutaj Michael Jackson, Julio Iglesias, U2, Pink Floyd, czy Bruce Springsteen.

Najlepsza pora na zwiedzanie Barcelony

Na pytanie kiedy jest najlepsza pora na odwiedzenie stolicy Katalonii nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od naszych predyspozycji, albowiem latem temperatury potrafią sięgnąć nawet 40 stopni. Jeśli lubimy ciepło, to zdecydowanie nie będzie nam to przeszkadzało. Przyjemniejsze temperatury występują w miesiącach kwiecień – maj oraz wrzesień – październik.

Ciekawe fakty o Hiszpanii

Przed wyjazdem warto poznać ciekawostki o Hiszpanii. Jedną z nich jest historia hiszpańskiej drużyny występującej w zawodach koszyków w trakcie Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku. Po turnieju okazało się, iż zawodnicy jedynie udawali niepełnosprawność i po dziennikarskim śledztwie musieli zwrócić złote medale.