Urlop na Bali? Uzbrój się w przydatne wskazówki!

Oto przydatna lista”rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wyjazdem na urlop na Bali. Zostały one zebrane przez kilku podróżników, którzy żałowali, że nikt im o nich nie powiedział podczas ich pierwszej podróży na tę wyspę. Aby uniknąć przeżycia klasycznych błędów pod tytułem „pierwszy raz w Bali”, wydrukuj sobie ten artykuł, bo już za kilka minut będziesz nieco bardziej przygotowany na wakacje na Bali!

indonesia-2686550_960_720

Aby uczynić ten artykuł jeszcze jeszcze bardziej użytecznym, dodaliśmy kilka podstawowych informacji, które przydadzą Ci się także przed i podczas podróży. Podzieliliśmy informacje na kategorie, aby szybko i łatwo znaleźć potrzebne informacje. Jeszcze więcej przydatnych informacji na temat Bali znajdziesz na stronie https://duabenua.com/pl/.

Dojazd do Bali

WIZA: Obywatele 169 krajów mogą odwiedzić Bali bez wiz (przez 30 dni).

POGODA:

  • pora deszczowa: październik-kwiecień;

  • pora sucha: od maja do września;

Zatem najlepszy czas na wyjazd na urlop jest od maja do sierpnia.

Transport na Bali

JAZDA: Jedź po lewej stronie.

WYNAJEM: Międzynarodowe prawo jazdy wymagane jest do prowadzenia i wynajmu samochodów i motocykli.

TAKSÓWKA: Blue Bird Taxi to najbardziej popularna i niezawodna korporacja – wszystkie taksówki są liczone.

Pamiętaj też, że ruch na Bali jest notorycznie zatłoczony, więc staraj się o tym pamiętać planując wycieczkę.

Kwestie finansowe

Opłaty za wypłaty z wykorzystaniem zagranicznych kart bankowych, Visa lub Mastercard różnią się i mogą być wysokie. Pamiętaj, aby zabrać swoje pieniądze i schować kartę po każdej transakcji. Zawsze sprawdzaj swoje pieniądze i miej na nie oko – na Bali jak w każdym innym miejscu na ziemi, złodziejaszków i oszustów nie brakuje.

Pozostań w kontakcie

KARTY SIM:

karty SIM są powszechnie dostępne w kioskach i wielu sklepach, w większości są już przygotowane do korzystania z internetu. Sprawdzaj czynniki SIM i mikro-SIM przy zakupie.

ENERGIA ELEKTRYCZNA: 220 woltów, 50 Hz. Wtyczki elektryczne są dwustopniowe typu “Europlug”.

Zwyczaje i etykieta

Pamiętaj by odpowiednio się ubrać podczas wizytowania świątyni: sarong (zwykle z szarfą wokół talii) jest najbardziej wskazanym ubraniem. Świątynie są zazwyczaj bezpłatne do zwiedzania, jednak większość zarządców świątyń pokaże odwiedzającym “skrzynkę na darowiznę” lub wynajmie sarongi przy wejściu za parę groszy. Zawsze używaj prawej ręki do gestów – nigdy lewej lub stopy.

Zachowanie bezpieczeństwa

WODA: Woda z kranu nie nadaje się do picia. Lód w napojach w znanych barach, hotelach i renomowanych restauracjach są zwykle bezpieczne.

NARKOTYKI: Karą za narkotyki jest śmierć. Weź to na poważnie.

MAŁPY: Noś przy sobie jak najmniej podczas odwiedzania małpich lasów, nie karm i nie zbliżaj się do małp – są to dzikie zwierzęta, a nie zwierzęta domowe.

SYTUACJE AWARYJNE: W nagłych wypadkach, wybierz numer 110 dla policji i numer 118 dla pogotowia ratunkowego.

Uzbrojony w te wskazówki będziesz o wiele bardziej przygotowany do swoich wymarzonych wakacji na Bali – zatem zapamiętaj sobie je porządnie, albo tak jak mówiliśmy wcześniej – wydrukuj.

Polecamy również wszywkaalkoholowalublin.pl