Urządzamy firmowy piknik – na co warto zwrócić uwagę?

cjjzee1wwaefbvo

W obecnych czasach firmy regularnie organizują dla swoich pracowników pikniki – najczęściej adresowane dla całych rodzin. Stawiają w ten sposób na integrację pracowników, która ma się przełożyć na lepsze wyniki pracy, większą sprzedaż, mniejszą reklamację, lepszą atmosferę pracy itp. Jednocześnie, zdają sobie sprawę, że firma, która organizuje tego typu imprezy, jest lepiej postrzegana – zarówno przez odbiorców zewnętrznych, jak i samych pracowników. Tworzą w ten sposób swój wizerunek, jako firm dbających o swoich ludzi, w których warto pracować.

Na co należy zwracać uwagę?

Firma, która nie ma doświadczenia w organizowaniu tego typu imprez i dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rodzinnymi piknikami, musi pamiętać o kliku ważnych aspektach, które zagwarantują sukces przedsięwzięcia. Główny cel, który powinny postawić sobie osoby zabierające się za przygotowanie tego typu eventu, to atmosfera, świetna zabawa, wypoczynek i poczucie dobrze spędzonego czasu przez uczestników.

Należy wziąć pod uwagę potencjalną liczbę osób, które przyjdą na piknik – liczba pracowników plus ewentualna rodzina. To, kto może wziąć udział w imprezie powinno być jasno określone i znane każdemu pracownikowi. Czasem powstają wątpliwości, czy można przyjść z partnerem lub narzeczoną, czy pełnoletnim dzieckiem albo czy można zabrać przyjaciółkę zamiast męża, który akurat będzie w delegacji. Warto określić, czy istnieje minimalna kategoria wiekowa dla dzieci (ze względu na przewidziane atrakcje). Bardzo często, w celu oszacowania liczby uczestników, stosuje się praktykę deklaracji – pracownik informuje, czy weźmie udział w pikniku oraz to, czy będzie sam, czy z rodziną.

Liczba uczestników wpływa w zdecydowany sposób na miejsce, gdzie będzie odbywać się impreza

Należy zadbać o odpowiednią ilość miejsc siedzących oraz stołów oraz przestrzeń, gdzie organizowane będą wszelkie atrakcje. Istotnym czynnikiem przy wyborze miejsca imprezy, jest pogoda, którą nie sposób przewidzieć wcześniej w 100%. Jeśli firma wybierze opcję na wolnym powietrzu, która jest atrakcyjniejsza latem i daje więcej możliwości, musi zadbać o “plan B” na wypadek niepogody. Czy istnieje możliwość przeniesienia się pod dach lub ustawienia namiotów eventowych, które równocześnie uchronią przed słońcem? Istnieje jeszcze możliwość odwołania pikniku lub przeniesienia go na inny termin, ale to wydaje się być najgorszym rozwiązaniem.

Pikniki rodzinne, to poza atrakcjami (o których za chwilę) jedzenie dla uczestników. Wiele firm cateringowych posiada szeroką ofertę dostosowaną do potrzeb tego typu imprez. Warto skorzystać ze sprawdzonych lub poleconych firm. Z jedzeniem na pikniku jest, jak na weselu – nawet jeśli będzie dobra zabawa i wymyślne atrakcje, pusty brzuch da o sobie znać i wpłynie na nastrój pracowników, a jak głosi mądre powiedzenie “Polak głodny to Polak zły”.

Najlepiej, gdy piknik będzie miał myśl przewodnią lub główne hasło.

Imprezy tematyczne są atrakcyjne dla uczestników oraz stają się bardziej rozpoznawalne. Zazwyczaj też łatwiej się je zapamiętuje i z sentymentem wspomina po latach. Podobnie, jak z firmą cateringową, warto postawić na sprawdzoną firmę eventową, która posiada bogate doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. Firma taka przygotuje odpowiednie animacje, muzykę, dekoracje. Nie zapomni także o atrakcjach dla najmłodszych uczestników. Poza tym, posiada ona także wszelkie dmuchańce, zjeżdżalnie, akcesoria do animacji, sprzęt nagłaśniający, itp. Organizowanie tego wszystkiego we własnym zakresie wyjdzie drożej oraz zajmie więcej czasu.

Organizacja pikniku firmowego, zwłaszcza na większą skalę, to niemałe przedsięwzięcie logistyczne. Łatwo o czymś zapomnieć lub w ogóle nie wziąć pod uwagę pewnych czynników. Jednak z czasem, nabiera się doświadczenia i wszystko przychodzi łatwiej.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą http://www.ajk-opakowania.eu/ producentem naczyń jednorazowych