Usługa ubezpieczenia assistance w firmie – co daje i czy w ogóle ma sens?

istock-authority_business_lawyer_contract-185365674

Dobre ubezpieczenie ma znaczenie nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla całych firm. Powinni o tym pamiętać właściciele przedsiębiorstw, dla których brak ubezpieczenia może w przypadku zdarzenia losowego stać się poważnym problemem. Wiele nieubezpieczonych firm upada wtedy, gdy wydarzy się spory wypadek czy zdarzenie losowe.

Oferta ubezpieczeń dla firm jest bardzo wysoka i dosyć zróżnicowana w zależności od konkretnego ubezpieczyciela. W dzisiejszych czasach można bowiem ubezpieczyć praktycznie wszystko, a konkretne polisy dla indywidualnych klientów i dla firm są szyte na miarę i dostosowane do ich potrzeb. Ubezpieczenie domu w budowie, assistance za granicą czy ciekawe oferty ubezpieczeń niestandardowych są dzisiaj niemal na porządku dziennym. Ciekawą ofertą dla przedsiębiorstw są również polisy assistance, które dają szereg korzyści. Warto o nich pomyśleć, gdyż każda dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa to przede wszystkim spokój, bezpieczeństwo i brak zmartwień w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia losowego.

Co daje dobre assistance w przedsiębiorstwie?

LAWETA NIEMCYWłaściciele mniejszych i większych firm, którym zależy na ograniczaniu wydatków i nie planują wydawać pieniędzy na żadne dodatkowe ubezpieczenie, powinni myśleć perspektywicznie. Oszczędzanie na ubezpieczeniu może prędzej czy później być źródłem długotrwałych kłopotów. Polisy assistance nie są dużym wydatkiem, jeśli weźmie się pod uwagę całość firmowych wydatków. A korzyści, jakie można z tego tytułu mieć, są nie do przecenienia. Polisa assistance zapewnia przede wszystkim kompleksowe wsparcie i pomoc techniczną w przypadku awarii jakiegokolwiek sprzętu. Jeśli sprzęt odmówi posłuszeństwa, w ramach assistance można liczyć na sprzęt zastępczy. W przypadku jakichkolwiek awarii instalacji assistance pokrywa koszty wizyty elektryków, hydraulików czy innych specjalistów. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zapewniają natychmiastową pomoc lekarską w przypadku choroby czy wypadku któregoś z pracowników.

Pomoc merytoryczna w różnych dziedzinach

Ubezpieczenie assistance dla firm to także możliwość korzystania z szeregu tematycznych infolinii, między innymi prawnych, podatkowych, gospodarczych. Dzięki temu w razie jakichkolwiek kłopotów można niemal natychmiast uzyskać wiedzę i wsparcie w konkretnym temacie. Właściciele firm, którzy myślą o polisie assistance powinni dobrze rozejrzeć się na rynku ubezpieczeniowym i znaleźć taką ofertę, która będzie odpowiadała im potrzebom. Każda polisa zapewnia bowiem nieco inną ochronę ubezpieczeniową.

Warto dopasować ją do potrzeb konkretnej firmy, specyfiki jej funkcjonowania i branży, w której działa. Jeśli firma pracuje na bardzo drogich maszynach, zdecydowanie polisa będzie dobrym rozwiązaniem. Sprzęt zastępczy w razie awarii dostarczy bowiem ubezpieczyciel, co nie zakłóci ciągłości pracy przedsiębiorstwa i nie będzie generowało dodatkowych kosztów właścicielowi.