Usługi szklarskie na każdą okazję

Szklarz, to zawód, który jest zaliczany do najstarszych rzemieślniczych profesji. Zazwyczaj kojarzy się nam z osobą, która wstawia w okna szyby i odpowiednio je mocuje za pomocą kitu oraz malutkich gwoździków. Ale to tylko jedno z mnóstwa różnych zleceń, które są przez niego wykonywane. Co zatem wchodzi w zakres przedsięwzięć szklarskich?

Bogaty asortyment szyb

Jeśli chodzi o samą wymianę szyb czy ich wstawianie, warto wspomnieć, że szklarz może wykonać tę usługę, montując w ramie zwykłą szybę albo inne jej odmiany – w zależności od potrzeb. Może to być na przykład szkło żywicowane, zbrojone, antywłamaniowe lub hartowane. Oprócz okien szklarz może z powodzeniem uzbroić w odpowiednie szkło nasz balkon lub taras. Popularnym obszarem jego działania są też lustra. W tego rodzaju wyrobach nie ma żadnych ograniczeń. Mogą to być zwierciadła o nietypowym kształcie, różnej wielkości, podświetlane lub unikalne frezowane.

Kuchnia i łazienka w szkle

Usługi szklarskie mają swoje miejsce także w łazience i kuchni. Panele szklane z powodzeniem zastąpią płytki ceramiczne. Ich zaletą jest duża trwałość. Są bowiem odporne na odpryski czy zarysowania. Ale ich wartość nie ogranicza się jedynie do tego. Odpowiednio ozdobione stanową niezwykle ciekawy element dekoracyjny. Poza tym są łatwiejsze w utrzymywaniu czystości, gdyż ich gładką powierzchnię o wiele łatwiej się zmywa. Ponadto nie posiadają fug, w których zbiera się duża ilość brudu.

Antypoślizgowe powłoki na szkło

Do zadań szklarza należy też pokrywanie szkła antypoślizgową powłoką. Przede wszystkim rzecz dotyczy szklanych schodów oraz podłóg zarówno na tarasie jak i w domu czy na balkonie. Tak pokryta powierzchnia nie tylko jest całkowicie bezpieczna, ale zyskuje walory dekoracyjne. Do tego celu stosuje się antypoślizgową farbę ceramiczną, złożoną z drobno zmielonego kwarcu. Uzyskany w ten sposób chropowaty deseń jest bardzo atrakcyjnym dodatkiem wystroju takich powierzchni.

Różnorodność prac i usług

Spektrum usług, które ma do zaoferowania szklarz na tym się nie kończą. Warto tu wspomnieć o innych zleceniach, które może on wykonać. Pięknymi wyrobami szklarskimi są dekoracyjne szkła wstawiane do różnego rodzaju gablot czy regałów. Ciekawie prezentują się również ozdobne lustra montowane do szaf. Z kolei przeszklone duże pomieszczenia zapewniają dopływ sporej ilości światła i znakomicie wyciszają otoczenie. Przy tym umożliwiają domownikom czy pracownikom firmy zachowywanie między sobą kontaktu wzrokowego. Wyjątkowym dziełem szklarskiego kunsztu są wielkie witryny montowane w galeriach handlowych lub potężne tafle szkła, którymi obłożone są wieżowce. Coraz częściej szkła używa się również do tworzenia ścian domów. Uznaje się je za wyraz modernistycznego stylu, wprowadzającego niezwykły element estetyczny.

Binglass Usługi Szklarskie
ul. Wiśniowa 12A
Bielany Wrocławskie 55-040.