Usprawnij działanie księgowości w twojej firmie!

Biegły księgowy

Dobrze zorganizowana księgowość to niezbędny czynnik w strukturze dobrze funkcjonującej firmy. Co warto zrobić, aby z jednej strony maksymalizować wydajność tego działu, tak niezbędnego dla każdego przedsiębiorstwa, a z drugiej strony – jak minimalizować związane z nim koszty, nie tracąc na jego efektywności?

W dobie powszechnej cyfryzacji oraz automatyzacji działań w każdej z dziedzin naszego życia, zarówno prywatnej, jak i zawodowej, pierwszym skojarzeniem powinno być – i zapewne jest – użycie zdobyczy techniki do ulepszania ludzkiego potencjału także w naszej firmie.

Oprogramowanie biurowe, wykorzystywane na co dzień do zdecydowanej większości działań w przedsiębiorstwie jest już tak nieodłącznym elementem pracy, że nie zauważamy, jak wielkie korzyści ze sobą niesie. Łatwiejsza organizacja, przechowywanie danych i efektów pracy, niezbędnych dokumentów oraz rozliczeń, umów i wszelkiego rodzaju istotnych elementów “papierologii” w pewnym, usystematyzowanym formacie i miejscu – jakim jest choćby wewnętrzna sieć firmowa – sprawia, że zapominamy, jak bardzo dużo zyskujemy, odchodząc od formy tradycyjnej, papierowej.

Dlaczego nie zastosujemy tego sposobu, tej metody i tej formy tworzenia dokumentacji dla  całego obiegu informacji w przedsiębiorstwie?

Wystawianie faktur to proces, który ma miejsce z dużą intensywnością każdego dnia pracy. Czy zastanawiamy się, jak duże koszty ze sobą niesie?

Wykorzystanie tonerów, przemiał papieru oraz czas przeznaczany na drukowanie indywidualnej faktury sprawia, że wiele godzin w ciągu miesiąca jest wykorzystywana niekoniecznie w najbardziej produktywny sposób, tony papieru i litry tuszu obciążają regularnie rachunki firmowe.

Dlaczego nie zastosować elektronicznego, automatycznego wysyłania i przekazywania faktur do księgowości w naszej działalności gospodarczej?

Jest to sposób pewny, szybszy, nieporównywalnie bardziej ekonomiczny i praktyczny, a do tego jest świetnym sposobem na lepszą organizację pracy i odciążenie pracowników z konieczności wypełniania formalności z tym związanych. Wystawiona fizycznie, tradycyjnie faktura i tak musiałaby zostać powielona poprzez wpisanie do systemu. Czy nie jest dobrym pomysłem skrócenie tej drogi i pełna automatyzacja wysyłki faktur?

Sprawdź oprogramowanie ToSend, które oferuje sprawdzone rozwiązania w tej kwestii, pełne wsparcie techniczne oraz naprawdę konkurencyjne ceny.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę dystrybutora i zapoznaj się ze szczegółami oferty, jednak przede wszystkim – zacznij oszczędzać już dziś!