Usuwanie cellulitu z ud

vegetables-1085063_1280

Cellulit jest niezwykle często występującym problemem, z którym boryka się wiele kobiet w różnym przedziale wiekowym. Jest również procesem, który nie pojawia się od razu. Dlatego niezwykle ważne jest szybkie i skuteczne działanie, gdy tylko zaobserwujesz jakiekolwiek zmiany skórne w postaci fałd na udach lub innych okolicach Twojego ciała. Jeżeli czytasz ten artykuł to zapewne walczysz, lub po prostu obawiasz się wystąpienia takiego schorzenia u Ciebie. Nie przejmuj się! Istnieją bowiem skuteczne sposoby w usunięciu cellulitu z ud. Jest to jednak proces długofalowy i nie od razu powinnaś oczekiwać efektów. Zapraszamy do artykułu!

Czym jest cellulit?

Cellulit to przede wszystkim nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Występuje razem z obrzękiem włóknistym, który dotyka tkankę podskórną. Pojawia się w różnych etapach życia praktycznie każdej kobiety. Charakteryzuje się nierówno pofałdowaną skórą różnych partii ciała kobiety, takich jak uda, ramiona, pośladki czy nawet kolana. To co widzimy są fałdy, zgrubienia i guzki, które często mogą powodować nawet ból. Rozróżniamy cztery podstawowe stadia występowania tego schorzenia. Pozbywanie pierwszego i drugiego wymaga czasu, ale jest bardzo skuteczne. Kolejne etapy często wymagają jednak bardziej radykalnego postępowania zapobiegawczego.

Jak usunąć cellulit z ud?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, kluczowe jest jak najwcześniejsze rozpoznanie zmian skórnych. Można jednak skupić się na działaniu zapobiegawczym i jeżeli nie posiadasz jeszcze cellulitu – zastosuj się do poniższych porad.

W walce z cellulitem kluczowe jest całkowite przestawienie swojego niezdrowego trybu życia. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna i poprawienie krążenia będą zbawienne w tej często nierównej walce. Zdecydowanie ogranicz spożywanie produktów i posiłków wysoko tłuszczowych. Unikaj soli i cukrów. Jedz produkty bogate w błonnik, który skutecznie poprawi Twój metabolizm. Ważne jest również picie odpowiedniej ilości wody. Dla kobiet jest to przynajmniej dwa litry dziennie. Woda skutecznie będzie usuwać toksyny z Twojego organizmu. Jak najbardziej powinnaś unikać wszelkich używek – takich jak papierosy, alkohol czy kawy. Skuteczny okaże się również
Cellactiv.

W usuwaniu cellulitu z ud kluczowa jest aktywność fizyczna. Ruch redukuje kalorie w Twoim ciele, co sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu fałdy na udach będą bardziej równomiernie się rozmieszczać. Bardzo ważny jest trening siłowy ud i pośladków. Skutecznie napnie i ujędrni to Twoją skórę. Możesz stosować również specjalnie przygotowane mieszanki olejków eterycznych, które wmasuj w uda.

Dobrym rozwiązaniem w walce z pomarańczową skórką na udach będą naprzemienne zimne i ciepłe prysznice. Do kąpieli możesz dodać dwie szklanki soli morskiej.

Jak widać, walka z cellulitem na udach jest jak najbardziej możliwa i skuteczne w warunkach domowych. Niestety w przypadku bardziej zaawansowanych stadiach tego schorzenia, niezbędne mogą okazać się bardziej radykalne metody. Dlatego walcz z cellulitem jak najwcześniej i zmień swój niezdrowy tryb życia!