Uszkodziłeś samochód firmowy? Jakie masz opcje?

accident-action-asphalt-6078W wielu firmach samochody firmowe są podstawą codziennej działalności, dzięki której można zyskiwać nowych klientów, poszerzać rynki zbytu, prowadzić negocjacje biznesowe. Aby jednak flota samochodowa spełniała swoje zadanie, powinna być w stu procentach sprawna.

Samochody firmowe wykorzystywane są przez pracowników na co dzień, nic więc dziwnego, że zdarzają się w nich zarówno niewielkie awarie, jak i poważniejsze uszkodzenia. Właściciel firmy musi więc mieć świadomość, że koszty zakupu auta to nie jedyna cena, jaką trzeba ponieść, aby posiadać służbową flotę samochodową. Samochody trzeba również serwisować, robić regularne przeglądy, a także naprawiać w razie awarii czy stłuczki. Jeśli uszkodzenia są poważne, warto zastanowić się, czy w ogóle opłaca się je naprawiać, czy lepiej jest pozbyć się auta, które zapewne w najbliższym czasie stanie się skarbonką bez dna.

Auto na skup czy ogłoszenie w sieci?

Jeśli właściciel firmy dojdzie do wniosku, że naprawa uszkodzonego auta będzie zbyt kosztowna, warto je sprzedać, by odzyskać chociaż część jego wartości. Skup aut Wrocław to dobre rozwiązanie dla osób, które nie za bardzo mają czas i ochotę, aby wystawiać samochód na portalach ogłoszeniowych i czekać na klientów. Skup działa szybko i sprawnie, przyjmuje samochody zarówno jeżdżące, jak i uszkodzone. Dzięki skupowi aut można pozbyć się auta praktycznie od ręki, a nawet bez konieczności poszukiwania odpowiedniej firmy i dojazdu do niej. Sporo firm zajmujących się skupowaniem samochodów oferuje swoje usługi z dojazdem do klienta. Wystarczy więc umówić się na konkretny termin, poczekać na wycenę pracownika skupu i ocenić, czy jest ona dla nas satysfakcjonująca. Jeśli tak, samochód można od razu sprzedać i dostać za niego gotówkę do ręki. W porównaniu do sprzedawania samochodów za pośrednictwem portali ogłoszeniowych będzie szybciej i wygodniej. Jeśli wystawiamy ogłoszenie w sieci, musimy bowiem liczyć się z tym, że trzeba będzie odpowiadać na wiadomości potencjalnych klientów, umawiać się na oglądanie auta, a ostatecznie może się okazać, że samochodu nikt nie kupi.

Zalety skupu samochodów

Skupy samochodów to wygodne rozwiązania, z których korzysta coraz więcej klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Owszem, ceny, jakie można otrzymać za auta są sporo niższe niż w przypadku wystawiania ogłoszeń w sieci i szukania klientów na własną rękę, ale za to można zyskać na czasie i zaoszczędzić na nerwach. Skupy samochodów ostatnio powstają dosyć powszechnie w większych i mniejszych miastach, dlatego każdy bez problemu znajdzie w swojej okolicy taki skup, który w stu procentach będzie odpowiadał jego oczekiwaniom. Jeśli mamy niesprawny samochód, warto pozbyć się go jak najszybciej, aby nie generował dodatkowych kosztów ani nie zajmował miejsca na parkingu. Im szybciej pozbędziemy się starego i niesprawnego samochodu, tym szybciej będziemy mieć choć część środków na zakup nowego.