Uszkodzona matryca w MacBooku – naprawiać czy wymieniać
MacBook to bez wątpienia jeden z najlepszych komputerów na rynku. Cechuje się innowacyjnością, a także klasycznym i oryginalnym wyglądem. Pomimo że jest liderem na rynku, to nie jest niezniszczalny. Tak jak inne produkty, zwyczajnie może się zepsuć Co w sytuacji, gdy zepsuje się matryca Czy wymiana matrycy MacBook wystarczy, czy należy kupić nową
Zepsuta matryca – jakie są objawy
Produkty od giganta z Cupertino słyną przede wszystkim z połączenia nowoczesności z designem. I choć posiadają wiele zalet i zdecydowanie się wyróżniają wśród konkurencji, to jednak nie są one wolne od usterek. MacBooki, tak jak i inne laptopy, ulegają awariom zarówno tym mniejszym, jak i nieco poważniejszym. Dość sporym problemem jest uszkodzenie matrycy. To po prostu ekran laptopa, który charakteryzuje się wyjątkowo delikatną strukturą. Przez to bardzo łatwo jest ją uszkodzić. W wielu przypadkach wystarczy lekkie uderzenie, przygniecenie, a także wstrząs.
Objawami uszkodzonej matrycy jest
- migotanie obrazu,
- smugi na obrazie,
- całkowity brak obrazy,
- pojawianie się na ekranie dziwnych barw i szlaczków.
Jakie są przyczyny uszkodzonej matrycy w MacBooku
Chociaż produkty Apple cechują się wyjątkowo dobrą niezawodnością i wysoką jakością, to niestety nie są niezniszczalne. Prędzej czy później może dotknąć je awaria. Usterki mogą pojawić się wskutek wad fabrycznych lub czynnika ludzkiego. Najczęściej MacBooki ulegają awarią z winy użytkowników, co wiąże się z nieprawidłowym użytkowaniem. Wynika to m.in. nieostrożnego korzystania z MacBooka, w efekcie jego przypadkowego zalania go czy też upuszczenia go, nawet z niewielkiej wysokości.
Matryca, jako jeden z najdelikatniejszych elementów MacBooka, bardzo często ulega usterkom i w efekcie trafia do serwisu. Wystarczy, że komputer spadnie na podłogę nawet z niewielkiej wysokości, usiądzie się na nim przez przypadek lub zamknie się ekran, gdy na klawiaturze zostawiono jakiś przedmiot np. długopis. W przypadku MacBooków matryca psuje się w modelu MacBook Air. A to wszystko dlatego, że wyposażono je w cieńsze matryce. W efekcie są one jeszcze delikatniejsze. Zazwyczaj dotyczy to uszkodzenia slotu taśmy matrycy. Niestety często zdarza się, że usterka dotyczy powierzchni ekranu monitora. Wtedy konieczna jest wymiana matrycy MacBook.
Wymiana matrycy MacBook – na czym polega
Jeżeli zdarzy Ci się uszkodzić matrycę w MacBooku, pod żadnym pozorem nie próbuj naprawiać jej sam. Możesz wyrządzić jeszcze większe szkody. Tym bardziej że wiąże się to z rozebraniem komputera. Jeśli się za to weźmiesz, możesz przypadkiem coś uszkodzić. Dlatego, gdy tylko zauważysz jakikolwiek problem z matrycą, od razu udaj się do autoryzowanego serwisu Apple.
Pracują tam specjaliści, którzy posiadają doświadczenie, wiedzę oraz niezbędne narzędzia do naprawy Twojego sprzętu. Fachowiec najpierw zdemontuje komputer i poszuka źródła problemu. Na tej podstawie oceni stan sprzętu i powie czy wymiana matrycy MaBook jest konieczna, a także oszacuje koszt ewentualnej naprawy lub wymiany.
Zobacz na: https://idream.pl/serwis/cennik/macbook/wymiana-matrycy/
Polecamy:
– Jaki model iPhone wybrać w 2022 roku?