W jaki sposób kolokacja centrum danych przynosi korzyści nowoczesnym firmom?

Własne centra przetwarzania danych mogą być drogie, zwłaszcza od momentu przejścia z pojedynczych serwerów do systemów sieciowych. To jak posiadanie własnego domu, w którym ponosisz odpowiedzialność za wszystkie koszty, konserwację / naprawy i bezpieczeństwo. Z tych powodów wiele firm idzie w kierunku usługi kolokacji, gdzie umieszczają swoje centra danych.

server-2160321_960_720

Funkcja kolokacji zapewnia przedsiębiorstwom miejsce do przechowywania swoich danych poza siedzibą firmy, a specjaliści pełniący służbę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, mają do czynienia z awariami systemu awaryjnego i naruszeniami bezpieczeństwa. Istnieje również ogromna luka między większością rozwiązań wewnętrznych a usługami kolokacji, jeśli chodzi o zarządzanie. Własne centra danych często mają zapewnione tylko absolutne minimum (przeciętny system chłodzenia i małe zapasowe źródło zasilania), podczas gdy dostawcy data center tacy jak Vernity poznań oferują różne źródła zasilania, wiele systemów generatorów i rezerwy paliwa na miejscu.

Data Center – jakie wybrać?

Wielkim pytaniem, jeśli chodzi o kolokację centrum danych, jest decyzja, czy wybrać lokalną czy międzymiastową usługę. Eksperci opiewają się jednakowo po obu stronach spektrum – co ma miejsce z różnych powodów.

Jeśli Twoja firma ma siedzibę w dużym mieście metropolitalnym, główną zaletą korzystania z usług lokalnych jest to, że możesz używać swojego zespołu do zarządzania prywatnością, a także do kontrolowania codziennych operacji biznesowych. Jeśli jednak znajdujesz się w strefie odzyskiwania danych po awarii, chcesz, aby centrum danych było dalej. Takie podejście pozwala w łatwy sposób działać w celu przeniesienia danych z lokalnej siedziby głównej do lokalizacji nieobjętej katastrofą (huragany, powodzie, trzęsienia ziemi itp.), a także zapewnia wyższy poziom komfortu dla firm, ponieważ zachowuje dane w bezpiecznym miejscu.

Ostatecznie czynnikiem decydującym o lokalizacji jest miejsce, w którym znajdują się najlepsze rozwiązania sieci internetowej. Zauważysz, że większość obiektów zawierających centra przetwarzania danych jest ulokowanych tam, gdzie jest dostępna naprawdę dobra łączność z Internetem. Zwróć na to uwagę przy wyborze.

Chociaż niektóre organizacje postrzegają chmurę jako kolejną realną alternatywę dla data center – trzeba mieć świadomość, że nie zapewnia ona w pełni kontrolowanego systemu ani pełnej kontroli nad infrastrukturą organizacji. Korzystając z centrum przetwarzania danych, firma może uniknąć rachunków za przechowywanie. Przechowywanie informacji za pośrednictwem usługi kolokacji jest drastycznie tańsze niż w chmurze. Mimo że same oszczędności kosztują kolokację, istnieje wiele dodatkowych korzyści, takich jak:

  • zrównoważony rozwój,
  • skalowalność,
  • bezpieczeństwo.

Funkcje kolokacji są teraz zaprojektowane tak, aby nie tylko odpowiadać wymaganiom i normom, ale także przewidywanym wymaganiom dotyczącym wydajności, a jednocześnie obniżać koszty. Jednym z rozwiązań oferowanych przez wielu ekspertów w tej dziedzinie jest stosowanie skalowalnych lub modułowych projektów.