W jaki sposób przystosować halę do pomieszczeń biurowych?

1-factory_-by-ASD

Hale stalowe są bardzo często dobrą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Przede wszystkim koszt ich postawienia i późniejszej eksploatacji jest sporo niższy niż w przypadku budowy zwykłego budynku. Nic więc dziwnego, że nowoczesne hale coraz częściej są w kręgu zainteresowania mniejszego i większego biznesu.

Hale stalowe, które mają służyć jako pomieszczenia biurowe, musza zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz być odpowiednio zaprojektowane i wykonane. Z zewnątrz hala musi prezentować się stylowo i elegancko. Nie powinna przypominać budynku magazynowego, a nowoczesny i ciekawie zrealizowany obiekt. Dobrym rozwiązaniem w przypadku już istniejącej hali jest jej pomalowanie lub zainwestowanie w inny sposób odmiany wizerunku. Stare, obdrapane ściany mogą bowiem działać odstraszająco na potencjalnych klientów i z pewnością nie budują pozytywnego obrazu danej firmy.

Dostosowanie do potrzeb pracowników biurowych

Wnętrze hali, która ma służyć jako obiekt biurowy, powinno być zaprojektowane podobnie jak wszystkie inne pomieszczenia biurowe. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowe docieplenie budynku. Hala jest bardzo lekką konstrukcją i bez odpowiedniej termoizolacji mogą w niej panować mało przyjemne warunki, szczególnie zimą. Dobrze jest również zadbać o odpowiednie systemy ogrzewania, które sprawią, że nawet w zimie w hali będzie ciepło i przytulnie. Hala stalowa przeznaczona na pomieszczenia biurowe powinna również posiadać odpowiednią ilość okien, które zapewnią prawidłowy dopływ światła dziennego. Pracownicy biurowi muszą bowiem pracować w warunkach zgodnych z przepisami i zasadami BHP. Konieczne jest również sztuczne oświetlenie, które będzie zapewniało odpowiednią ilość światła wtedy, gdy naturalnego będzie za mało. Najlepiej, aby projektem wnętrza zajął się profesjonalny projektant, który ma doświadczenie w pracy z takimi obiektami. Urządzanie hali na własną rękę nie jest bowiem najlepszym rozwiązaniem.

Aranżacja zgodna z wymogami i przepisami

Aranżując halę na pomieszczenia biurowe warto dobrze zaplanować podział przestrzeni. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku lekkie ścianki działowe, które odpowiednio podzielą przestrzeń na boksy dla pracowników. Open space jest dziś bardzo popularną formą aranżacji przestrzeni w wielu firmach i ma o wiele więcej zalet niż tradycyjne zamknięte przestrzenie dla jednego czy kilku pracowników. Przy projektowaniu wnętrza hali stalowej trzeba oczywiście brać pod uwagę wszystkie parametry techniczne i działać zgodnie z przepisami budowlanymi. Jeśli planujemy budowę lub przebudowę hali, warto powierzyć te działania profesjonalnej firmie. Na www.rexbud.com.pl/ można znaleźć usługi sprawdzonej firmy budowlanej, która ma wieloletnie doświadczenie w stawianiu hal stalowych idealnie dopasowanych do potrzeb konkretnego inwestora. Dzięki temu można mieć pewność, że obiekt będzie spełniał wszystkie standardy, normy i parametry techniczne, a jednocześnie będzie długowieczny i nie będzie żadnych problemów z jego późniejszym użytkowaniem.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.rexbud.com.pl