W jaki sposób sprzedać flotę firmową i na tym nie stracić?

aerial-aerial-shot-aerial-view-753876Firmowa flota samochodowa to bardzo często bardzo dużo aut, które są warte sporo pieniędzy. Jest to więc ruchomy majątek firmy, który w razie problemów finansowych można sprzedać. Flotę samochodową można również uszczuplić wtedy, gdy okazuje się, że w codziennej działalności firmy nie potrzeba aż tyle aut. Zanim jednak zdecydujemy się na sprzedaż, warto wiedzieć, jak robić to z głową, by za wiele nie stracić.

Samochody służbowe bardzo często mają dosyć sporą wartość. Wiele firm dba o swój wizerunek i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne i eleganckie auta doskonale wypadają w oczach klientów i kontrahentów. W innych firmach natomiast sporo jest aut specjalistycznych, przeznaczonych do zadań specjalnych. One także są warto sporo więcej niż zwykłe auta, jakie spotykamy na ulicach. Zanim sprzedamy samochody, warto upewnić się, ile są warte. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego, który obiektywnie i profesjonalnie wyceni samochody i właśnie za tę wycenioną kwotę warto je sprzedawać.

Im szybciej, tym niestety taniej

Wielu właścicielom firm zależy na tym, aby auta sprzedać jak najszybciej, dzięki czemu szybko mogą odzyskać wyłożone na nie środki. Najczęściej jednak pośpiech nie jest dobrym doradcą, gdyż wtedy godzimy się na oferty, które nie do końca nas satysfakcjonują. Jeśli mamy taką możliwość, nie korzystajmy z pierwszej lepszej oferty kupna, tylko zaczekajmy na kupca, który weźmie flotę samochodową za taka kwotę, jaka nas interesuje. Trzeba pamiętać, że i tak samochody sprzedaje się za kwoty sporo niższe niż je zakupiło, warto więc starać się odzyskać jak najwięcej włożonego wkładu. Im więcej pieniędzy będziemy mieć ze sprzedaży aut, tym większe możliwości finansowe przy zakupie kolejnych.

Zbyt starych aut nie warto sprzedawać

Jeśli firma ma na stanie samochody dosyć mocno sfatygowane, które lata świetności mają już za sobą, warto dobrze się zastanowić, czy opłaca się je w ogóle sprzedawać. Czasem o wiele szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest zezłomowanie samochodów. Owszem, wtedy odzyskamy dosyć niewielką kwotę, ale nie będziemy tracić czasu na wystawianie ogłoszeń, które i tak nie przyniosą zbyt dobrego skutku. Dobrym rozwiązaniem będzie więc złomowanie aut szczecin i skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która gwarantuje szybkie i sprawne zezłomowanie auta. Warto pozbyć się w szczególności starych samochodów, które są mocno awaryjne i nieustannie coś się w nich psuje. Takie samochody to prawdziwe skarbonki bez dna na kółkach. Najczęściej na naprawy i prace serwisowe wydajemy sporo więcej niż są one warte. Nie warto więc niepotrzebnie generować dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem takich samochodów. Lepiej jest kilka kiepskich aut zezłomować i w ich miejsce kupić chociażby jedno, ale w pełni sprawne i doskonałe pod względem technicznym auto.