W projektowaniu graficznym – się zarabia!

Nie ma drugiej takiej branży, jak przemysł projektowy. To tam spotykają się kreatywność i technologia, a innowacje kwitną. Design jest absolutnie wszędzie – od ubrań, które zakładamy, po aplikacje, z których korzystamy, od samochodów, którymi jedziemy do krzeseł, na których siedzimy. Jako projektant masz moc kształtowania świata, w którym żyjemy.

ux-788002_960_720Co więcej: firmy projektowe znacznie przewyższają swoich konkurentów, dlatego coraz bardziej poszukiwani są wykwalifikowani projektanci a już szczególnie tacy którzy mają na swoim koncie szkolenia 3d . Sam projekt jest bardzo szerokim „parasolem” możliwości i istnieje wiele różnych tras, które można z nim pokonać.

Projektowanie jest jednym z najtrudniejszych, szybko zmieniających się i wizjonerskich obszarów do zrobienia kariery – ale może być również bardzo opłacalne finansowo. Oto kilka z najlepiej opłacanych dziedzin w branży projektowej.

UX designer

UX designer plasuje się na liście najbardziej dochodowych stanowisk, ze średnią roczną pensją w wysokości która spodoba się każdemu. Projektanci UX są bardzo poszukiwani – 87 procent menedżerów ds. zatrudnienia uważa, że rekrutacja większej liczby projektantów UX jest ich priorytetem numer jeden.

Projektanci user experience (UX) są ostatecznie odpowiedzialni za zwiększenie zadowolenia klientów, co czyni je absolutnie kluczowymi dla marki i biznesu. Prowadzą szeroko zakrojone badania potrzeb klienta i wykorzystują te wyniki do podejmowania mądrych decyzji projektowych. Niezależnie od tego, czy produkt jest aplikacją, stroną internetową czy konkretnym urządzeniem, projektant UX zapewnia, że jest tak przyjazny dla użytkownika, jak to możliwe.

Praca w UX obejmuje elementy projektowania interakcji, projektowania wizualnego, architektury informacji i badań użytkowników – i dlatego wymaga bardzo zróżnicowanego zestawu umiejętności. Z dnia na dzień możesz znaleźć sobie prace, szkicować szkielety, tworzyć prototypy lub przeprowadzać testy użyteczności. Zasadniczo UX obejmuje wszystko, co wpływa na to, jak użytkownik czuje się, gdy angażuje się w produkt. Odkryj, jak zostać UX designerem i skorzystaj z tej możliwości!

Product designer

Software House WarszawaProjektanci produktów zajmują również wysokie miejsca w stawkach wynagrodzenia, osiągając średni roczny dochód nie dużo mniejszy od tego zarabianego przez UX designerów. Prawie każdy obiekt napotkany w codziennym życiu jest dziełem projektanta produktu – od zszywaczy i krzeseł do jadalni po długopisy i elektronikę. Podobnie jak projektanci UX, projektanci produktów troszczą się zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność produktu, a także wiele podobieństw w sposobie ich działania. Projektanci produktów przeprowadzają także szeroko zakrojone badania użytkowników przed szkicowaniem swoich pomysłów i planów za pomocą oprogramowania CAD. Wraz z projektantami graficznymi i inżynierami przekształcają te szkice w prototypy, gotowe do testów.

Jeśli zależy Ci na dochodowej pracy w dziedzinie projektowania graficznego – warto iść też w tę stronę.