W świecie przemysłu: czy wynajem wózka widłowego to dobry pomysł?

forklift-slide-01

W świece przemysłu wiele firm, które dzierżawią magazyny często decydują się kupić lub wypożyczyć wózki widłowe. Między zakupem i wynajmem jest sporo różnic, ale wydaje się, ze wynajem wózka widłowego jest bardziej uprzywilejowanym rozwiązaniem dla większości menedżerów i kierowników hurtowni z trzech podstawowych powodów.

3 argumenty za wynajmem wózków widłowych

Po pierwsze, wózki są bardzo wytrzymałe i będą trwać wiele lat, jeśli są one odpowiednio zadbane. Właściciele lub dealerzy oferujących ich wynajem nawet po dziesięciu latach użytkowania mają do dyspozycji wysokiej klasy wózki, dzięki czemu nigdy nie trzeba martwić się o ich jakość, a otrzymuje się wózki w dobrej cenie. Po drugie, wynajem wózków używanych jest bardziej przystępny niż zakup nowych. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza gdy wózki będą wykorzystywane tylko w czasie krótszym niż pięć godzin dziennie i nie więcej niż 5 dni w tygodniu. Jeśli operacja nie jest jakoś specjalnie trudna, używane wózki widłowe na pewno całkiem dobrze sprawdzą się w jej realizacji. Po trzecie, są dość łatwe do zlokalizowania. Istnieje sporo wypożyczalni wózków, gdyż jest to bardzo zyskowny interes w dzisiejszych czasach.

Dla kogo wynajem wózków?

Wynajem wózków widłowych jest idealnym rozwiązaniem dla rozwiązywania problemów przejściowych związanych z niedoborami, jeśli chodzi o sprzęt. Wynajęty wózek widłowy może być bardzo pomocnym rozwiązaniem w przypadkach, gdy w danym przedsiębiorstwie nie jest spotykany jakiś szczególnie wysoki nakład pracy lub jeśli dany magazyn znajduje się w okresach przejściowych, zanim projekty będą musiały zostać zakończone. Istnieje również kilka firm, które wynajmują wózki widłowe i wiele maszyn budowlanych wyspecjalizowanych do konkretnych nisz przemysłowych (więcej informacji o tego typu ofercie możesz znaleźć na stronie http://www.dunpol.com.pl/).

Dlaczego jeszcze warto wynająć wózek?

Wózki mogą być dzierżawione dowolny okres czasu, a czasami nawet do wielu lat. Najemcy mogą zlokalizować dzisiaj z łatwością każdy rodzaj wózka widłowego, jakiego potrzebują w celu realizacji wszelkiego rodzaju prac. Osoby fizyczne mogą dzierżawić wózki do użytku w magazynie lub do używania w trudno dostępnych miejscach na zewnątrz. Są też czasem chwile, na magazynie, czy w ramach firm towarowych, gdy obciążenie zamówień gwałtownie wzrasta. Miesiąc przed świętami jest dobrym przykładem. Każdy, kto pracował w logistyce wie, że w tym czasie jest tam najwięcej pracowników tymczasowych, dlatego także często i dodatkowe urządzenia są potrzebne, aby wykonać to całe zadanie.

Wypożyczenie wózka widłowego może pomóc, szczyt sezonu stanie się znacznie łatwiejszy w obsłudze. Wózek widłowy, który jest specjalnie zaprojektowany do użycia w ramach przemysłowego magazynu to urządzenie, dzięki któremu można łatwo i szybko wykonywać zadania, które inaczej zajęłyby naprawdę wiele godzin – tym samym powodując opóźnienia i straty finansowe. Nawet pracownicy firm budowlanych mogą również skorzystać z użycia wynajęcia wózków widłowych. Wynajęty wózek jest idealny do przenoszenia dużych ilości materiałów – dlatego i w tej branży wynajem stał się dość popularny.