Wampirzy lifting – kiedy warto go wykonać?

Zabieg medycyny estetycznej nazywany wampirzym liftingiem jest dzisiaj jednym z najczęściej wybieranych w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. Czym dokładnie jest tak procedura o intrygującej nazwie? Dla kogo jest ona przeznaczona? Na czym polega? Sprawdź teraz!

Wampirzy lifting – co to jest?

Pod pojęciem wampirzego liftingu znajduje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu do skóry pacjenta specjalnego preparatu przygotowanego z jego krwi. To tak zwane osocze bogatopłytkowe. Stąd właśnie wzięła się nazwa zabiegu, ponieważ – tak jak wampiry – wymaga on krwi. Wampirzy lifting jest zaliczany do mezoterapii igłowej – bogatej gamy zabiegów polegającej na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą igieł. Wtedy substancje te mogą dotrzeć dokładnie tam, gdzie będą działać najskuteczniej. Głównym celem tej procedury jest kompleksowa rewitalizacja i regeneracja skóry. Można uzyskać wtedy efekt redukcji wielu niedoskonałości, ale także działać profilaktycznie – wampirzy lifting polecany jest jako procedura anti-aging, czyli przeciwstarzeniowa.

Osocze bogatopłytkowe w wampirzym liftingu

Składnikiem aktywnym podczas zabiegu jest osocze bogatopłytkowe. To rodzaj krwiopochodnego preparatu, który produkowany jest z krwi własnej pacjenta przed rozpoczęciem zabiegu. Osocze bogatopłytkowe zawiera w sobie wiele wartościowych składników, które powodują odnowę skóry. Na szczególną uwagę zasługują aktywowane wtedy czynniki wzrostu – wspierają one tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, produkcję kolagenu, a przez to regenerację skóry, jakiej nie można uzyskać za pomocą kosmetyków.

Kiedy warto wybrać wampirzy lifting?

Zabieg wampirzego liftingu dedykowany jest dla tych osób, które poszukują alternatywy dla innych zabiegów, na przykład botoksu czy kwasu hialuronowego, ale również dla każdego, kto chce kompleksowo zadbać nie tylko o skórę twarzy, ale i ciała oraz o włosy.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu znajdują się:

  • zmarszczki na twarzy

  • pogorszony owal twarzy

  • utrata jędrności, wiotkość skóry

  • cienie i worki pod oczami

  • blizny, w tym blizny potrądzikowe

  • wypadające włosy

Również osocze bogatopłytkowe można wykorzystać na inne sposoby, gdy celem jest rewitalizacja skóry – niezależnie od wieku oraz od płci.

Gdzie można wykonać zabieg wampirzego liftingu?

Gdy chodzi o wampirzy lifting Mikołów jest tylko jednym z wielu miast na liście, gdzie jest on dostępny. Dzisiaj jest to popularna procedura, z której można skorzystać w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju.