Wieszanie zasłon: jak to zrobić niczym profesjonalista?

Dowiedz się, jak wieszać zasłony jak profesjonalista i pomóc odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące wieszania zasłon w domu – czytając niniejszy artykuł.

kopalnia paneleZasłony w pokoju mogą być tym, co łączy wszystko, sprawiają, że okno wydaje się większe i pomaga zwiększyć prywatność. Ale jak powiesić zasłonę? Zwłaszcza taką, który wygląda na drogą . Odpowiedzmy na pytania związane z wieszaniem zasłon, zanim zdecydujesz który karnisz wybrać.

Zawsze istnieje więcej niż jeden sposób, aby zrobić coś poprawnie. I nie inaczej jest z zasłonami. Prawdopodobnie wszyscy powiedzą ci, jak to zrobić nieco inaczej. Musisz więc zdecydować, jak prawidłowo zawiesić zasłony na swój sposób, ponieważ musi to być sposób, który sprawdzi się najlepiej dla Ciebie!

Spójrzmy na jeszcze kilka pytań, które pomogą ci zdecydować, w jaki sposób powiesić karnisze metalowe.

Jak szeroki powinien być karnisz?

Karnisz powinien mieć rozmiar co najmniej wielkości twojego okna, ale jeśli chcesz, aby zasłona wyglądała drogo, okno wydawało się większe i wpuszczało więcej naturalnego światła do pokoju, karnisz powinien być zdecydowanie szerszy niż okno.

Zatem jak szeroki?

Zalecane jest umieszczenie wsporników karnisza co najmniej 6 cm od otworu okna, ale nie szerzej niż 12 cm. Umieść wsporniki w odległości 12 cm, jeśli chcesz, aby okno wydawało się bardziej podkreślone. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, wykonaj sam karnisz i wsporniki za pomocą dowolnego, znalezionego w sieci samouczka DIY karnisza. To obniży koszt o połowę, a karnisz i wsporniki mogą być z łatwością wykonane przy użyciu takiego samouczka.

Jak wysoko powiesić zasłony?

Jeśli chodzi o zasłony, mówi się: niech będą wysokie i szerokie. Omówiliśmy już, dlaczego wieszasz zasłonę szerszą, ale dlaczego wyższą?

Zaleca się powieszenie zasłon wyżej, aby sufit wyglądał na wyższy, co sprawi, że pomieszczenie stanie się większe. Nie wieszaj karnisza u góry okna, daj mu trochę miejsca, pozwól mu oddychać.

Staraj się, aby karnisz znajdował się co najmniej 3 cm nad otworem okna, a jeśli twoje okno ma wykończenie, trzymaj go co najmniej 3 cm powyżej wykończenia. Ale im wyżej możesz przejść, tym lepiej.

Ale nie umieszczaj karnisza wyżej niż 12 cm od otworu lub wykończenia okna. To może wyglądać śmiesznie, jeśli pójdziesz za wysoko. I pamiętaj, aby sufit również oddychał, więc daj co najmniej cm miejsca do sufitu.

Jak powiesić karnisze?

Teraz, gdy wiesz, jak wysokie i szerokie będą karnisze, porozmawiajmy o tym, jak zawiesić karnisz. Najprostszym sposobem zawieszenia karnisza jest stworzenie szablonu, w którym należy umieścić wsporniki karnisza.

Odbywa się to za pomocą kartonu lub tektury. Użyj jednego rogu papieru w miejscu, w którym znajduje się koniec okna. Następnie zmierz dodatkową szerokość z tego rogu. Jeśli okno ma wykończenie, użyj go na swoją korzyść, otaczając go szablonem, jak na wielu przykładach w sieci. Następnie zmierz wysokość zasłony (od okna lub sufitu). Tam, gdzie dwa pomiary przecinają się, znajduje się góra wspornika. Następnie weź rzeczywisty nawias, którego będziesz używać, i umieść go w tym punkcie przechwytywania, u góry nawiasu w najwyższym wymiarze i boku w pomiarze szerokości.