Jesteś właścicielem firmy? Zainteresuj się oprogramowaniem do rachunków!

Jeśli masz firmę, potrzebujesz biura rachunkowego, ale nie zaszkodzi też korzystać z oprogramowania księgowego do rejestrowania swoich dochodów i wydatków. Idealnie byłoby, gdyby był to pierwszy program, który kupujesz, rozpoczynając działalność.

Jednak większość właścicieli firm interesuje się tym tylko wtedy, gdy muszą:

• płacić podatki
• ubiegać się o pożyczkę.

Jak więc wybrać odpowiednie oprogramowanie księgowe dla swojej firmy?

Poprosiliśmy o pomoc w znalezieniu odpowiedzi Biuro rachunkowe Everte, a poniżej dzielimy się wiedzą, którą udało się nam pozyskać, wiedząc, że wybór jednego oprogramowania może być naprawdę mylący, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów. Staramy się ułatwić Ci pracę, wymieniając kilka ważnych kryteriów filtrowania, które należy wziąć pod uwagę, zanim zainwestujesz w system księgowy.

Program online czy offline?

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: czy chcę mieć oprogramowanie online czy offline na komputerze stacjonarnym? Jakie to ma znaczenie? Cóż, obecnie większość firm przyjmuje oprogramowanie oparte na chmurze, ponieważ oferuje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym oprogramowaniem offline. Jednak niektóre firmy, takie jak sklepy detaliczne, wymagają szybkości i nie zawsze są połączone z Internetem. Dla nich najlepszym rozwiązaniem są systemy offline POS (Point Of Sale).

Zalety oprogramowania księgowego w chmurze:

– Nic nie musisz instalować – zarejestruj się i zacznij zawierać transakcje
– Nie musisz martwić się o aktualizacje, ponieważ wszystkie zmiany są wprowadzane automatycznie. Oprogramowanie online jest zawsze aktualne.
– Dostęp można uzyskać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu w dowolnym momencie
– Dostawcy oprogramowania księgowego w chmurze zajmują się tworzeniem kopii zapasowych i konserwacją, co oznacza dla Ciebie oszczędność kosztów.
– Dane we wszystkich biurach są zawsze zsynchronizowane.
– Może integrować się z innymi aplikacjami w chmurze.

Kiedy powinieneś kupić oprogramowanie offline lub stacjonarne? Jeśli masz sklep i nie masz połączenia z Internetem w swojej lokalizacji firmy.

Bezpieczeństwo danych

Pomiń ten punkt, jeśli zdecydowałeś się na pakiet księgowości offline. Jeśli myślisz przyszłościowo i rozważasz aplikację księgową online, bezpieczeństwo danych jest najważniejszym aspektem do sprawdzenia. Najważniejsze rzeczy do sprawdzenia:

– Zapytaj firmę, jak przechowują dane aplikacji. W większości przypadków te informacje będą dostępne na ich stronie internetowej.
– Sprawdź, czy te usługi używają połączenia HTTPS. To bardzo proste – wystarczy otworzyć aplikację i sprawdzić, czy adres URL w pasku adresu zaczyna się od https: //. Zwykle jest to zaznaczone na zielono. Możesz nawet kliknąć, aby wyświetlić certyfikat bezpieczeństwa. Protokół HTTPS zapewnia, że ​​dane przesyłane z komputera na serwery firmy programistycznej są szyfrowane i nie mogą być przeglądane przez hakerów.

Zaczynając wybór programu do rozliczeń firmy w ten sposób zdecydowanie masz utorowaną drogę do znalezienia tego najlepszego.