Własny warsztat produkcyjny w piwnicy? Dlaczego nie! Na co zwrócić uwagę?

ows_136468963617203

Nie da się ukryć, że posiadanie własnego warsztatu produkcyjnego to kapitalna sprawa, bez względu na to czy ma on mieć charakter komercyjny czy też będzie służyć do użytku własnego. Jednak jest sporo rzeczy, na które należy zwrócić uwagę zanim zabierzemy się za urządzanie takowego miejsca – od sprawdzenia czy nie ma tam robali po kwestię wilgotności, tak – piwnica to niezwykle wymagające miejsce, jeśli chcemy je przerobić – ale warto. Chcecie dowiedzieć się więcej? Czytajcie dalej!

Warsztat w piwnicy – o tym nie możesz zapominać

Bez względu na to czy zdecydujesz się na warsztat w piwnicy czy w innym pomieszczeniu zawsze najważniejsze jest to, by było ci w nim komfortowo. Sam odpowiedz sobie na pytanie, jaki pożytek byłby z takowego warsztatu produkcyjnego, gdybyś nie czuł się w nim swobodnie i wygodnie? A więc nie zapominaj o tym aspekcie: w warsztacie który sobie organizujesz musi być przyjemnie, a z racji tego że organizujesz go sobie sam i sam znasz się najlepiej już jesteś do przodu, jeśli chodzi o kwestię podejmowania właściwych decyzji. By było przyjemnie musisz mieć odpowiednio dostosowane do tego pomieszczenie – w zależności od tego produkcji o jakim charakterze się podejmiesz oczywiście część prac przy dobrej pogodzie może być wykonywana na zewnątrz, niemniej jednak zamknięta przestrzeń użytkowa jest potrzebna zawsze. Dobrze jest postarać się o choćby minimalne ocieplenie takiej temperatury, bowiem tylko wtedy możemy sobie zapewnić wygodne warunku w pracy – piwnica nawet latem jest zimna, o tym trzeba pamiętać.

Powierzchnia – ważna sprawa.

To jak wiele miejsca będziesz potrzebował również będzie zależne od tego jakiego rodzaju to będzie warsztat, jeśli produkcja będzie opierała się o małe bibeloty, zegarki czy inne drobne elementy będziesz potrzebował oczywiście mniej miejsca aniżeli w przypadku prac stolarskich. Powierzchnia robocza to nie wszystko, przecież musisz mieć też odpowiednią ilość miejsca na składowanie materiałów w odpowiedni sposób – nie zapomnij o tym.

Jeśli chodzi o brud…

Zanim jeszcze zaczniesz się tam wprowadzać z całym swoim sprzętem zrób dokładny research pod względem robactwa i innych szkodników. Nie ma co się oszukiwać – piwnica to piwnica, a co się z tym wiąże – wiadomo. Warto sobie gdzieś zapisać adres http://uslugi-karaczan.pl bo jeśli zdarzy się tak, że faktycznie będziesz musiał z robalami się rozprawić – ci profesjonaliści pomogą ci w tym – szybko, fachowo i solidnie.

I jeszcze kwestia światła

Jeśli masz taką możliwość – stawiaj przede wszystkim na oświetlenie dzienne, jak najczęściej, jak najwięcej i jak najbardziej. Nie ma takiej możliwości? Co w piwnicy nikogo dziwić nie powinno…. Musisz zatem dobrze rozplanować oświetlenie sztuczne.

Jeśli weźmiesz pod uwagę te wszystkie aspekty – to masz ogromne szanse na wspaniały warsztat produkcyjny w swojej piwnicy. Jednakże pamiętaj, że to dopiero początek. Aby dowiedzieć się dokładnie co jeszcze musisz zrobić koniecznie poszperaj w tym temacie w zasobach online – tych całe szczęście nigdy nie brakuje.