WordPress czy Joomla? 

Jeśli orientujemy się dzisiaj w różnego rodzaju systemach CMS, to z pewnością wiemy, że prawie 30% wszystkich stron, jakie znajdują się w Internecie, jest opartych na WordPressie. W tym procencie da się jeszcze wyróżnić około 3% stron, które z kolei są tworzone na systemie Joomla. Nie da się ukryć, Że 2 system wydaje się, nieco przestarzały i właśnie dlatego więcej osób decyduje się na skorzystanie z rozwiązań, jakie oferuje nam WordPress. Nie da się jednak ukryć, że w głównej mierze wybór systemu CMS wydaje się oczywisty, zwłaszcza że główny system stosowany jest w przypadku blogów, gdzie mamy do czynienia z wieloma różnymi wtyczkami, które sprawiają, że jesteśmy w stanie sprawić, że taka strona będzie wyglądać zupełnie inaczej po zainstalowaniu kilku takich dodatków.

Niektóre systemy CMS są skomplikowane.

W tym wypadku, jeśli jesteśmy bardziej zdolni, to z pewnością możemy spokojnie skorzystać starszego systemu, gdzie będziemy w stanie poradzić sobie z opanowaniem takiego systemu CMS, co przecież nie jest łatwe. Jeśli mamy jakieś problemy, czy wątpliwości warto zajrzeć na 4rtweb i porównać sobie oba systemy. To z pewnością pozwoli nam zdecydować który system jest bardziej funkcjonalny w naszym przypadku. Jeśli korzystamy z różnego rodzaju multimediów, to z pewnością wspomniana Joomla może okazać się o wiele lepszym wyborem, zwłaszcza że takie strony z wykorzystaniem takiego systemu CMS są o wiele bardziej rozbudowane i skomplikowane.

Joomla dla specjalistów.

To właśnie dlatego na tego typu systemach pracują głównie specjaliści, którzy są w stanie poradzić sobie z bardziej skomplikowanym interfejsem, co w praktyce daje nam dużo możliwości, zwłaszcza jeśli się na tym faktycznie znamy. To też pokazuje, że wszystko zależy od tego, jakie mamy rzeczywiste oczekiwania od systemu. To też pozwala nam dokonać przemyślanego i mądrego wyboru co jednocześnie pomoże nam zauważyć, że taki system CMS to przede wszystkim sposób na zarządzanie całą witryną. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera bardziej przejrzyste i prostsze rozwiązania, zwłaszcza jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy na temat budowania stron.