Współczesne drogerie – czego nie może zabraknąć na ich półkach?

brushes-cosmetics-desk-2253833Producenci nowoczesnych kosmetyków nieustannie wypuszczają na rynek nowe linie produktów, dopasowane do potrzeb różnych grup klientek. Można więc znaleźć kosmetyki dla cery młodej i dojrzałej, kremy i balsamy ujędrniające, nawilżające, hamujące procesy starzenia, wygładzające czy ukrywające niedoskonałości cery. Za każdym razem warto więc dokładnie zastanowić się, jakiego typu mamy cerę i czego konkretnie potrzebuje ona, jeśli chodzi o skład kosmetyków.

Jedną z najpopularniejszych substancji w nowoczesnych kosmetykach jest kwas hialuronowy. Ma on działanie nawilżające, regenerujące, redukujące i wypełniające zmarszczki. Sprawdzony kwas hialuronowy Katowice możemy znaleźć nie tylko w kosmetykach dostępnych na drogeryjnych półkach, ale również jako element zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych czy salonach medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy ma doskonałe i długotrwałe działanie, a jego efekty utrzymują się przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi kwasem trzeba regularnie powtarzać, gdyż w przeciwnym razie efekty będą powoli zanikały.

Kosmetyki dla alergików

Na drogeryjnych półkach nie powinno zabraknąć także kosmetyków przeznaczonych dla osób, które maja problemy z alergiami i podrażnieniami. Z roku na rok liczba alergików rośnie, a co za tym idzie – rośnie także zapotrzebowanie na specjalistyczne kosmetyki, które mają działanie nawilżające i budują na skórze barierę ochronną, która chroni ją przed podrażnieniami. Kosmetyki dla alergików powinny być bardzo dokładnie przebadane, wykonane wyłącznie z naturalnych składników, a także pozbawione jakichkolwiek drażniących zapachów. Dzięki temu można je stosować nawet na podrażnioną skórę.

Kosmetyki odmładzające

Kult piękna nieodłącznie jest powiązany z kultem młodości. Wiele osób, szczególnie pań, gdy tylko pojawią się pierwsze zmarszczki, zaczyna robić wszystko, by zatrzymać efekty starzenia. Dlatego też coraz bardziej popularne są kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które wypełniają drobne i płytkie zmarszczki, a także dostarczają skórze kolagenu i elastyny. Te składniki są w skórze naturalnie, jednak z wiekiem obniża się ich poziom, co powoduje, że skóra staje się wiotka, mało elastyczna, a co za tym idzie – bardziej podatna na procesy starzenia. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dostępne na drogeryjnych półkach powinny być wysokiej jakości, a także dopasowane do różnych typów skóry. Warto też pamiętać, by sięgać po nie jedynie wtedy, gdy faktycznie widzimy potrzebę i negatywne zmiany w naszej skórze. Nie jest potrzebne, aby po kosmetyki przeciwzmarszczkowe, pełne dosyć silnie działających substancji, sięgały dwudziestolatki, u których próżno szukać jakichkolwiek zmarszczek. Dla młodszych pań sporo jest innych linii kosmetyków, przeznaczonych do potrzeb ich młodej i jeszcze niezniszczonej skóry.