Jak wybierać kosmetyki naturalne?

Naturalne kosmetyki uchodzą za dużo lepsze, ale nie jest tak, że każdy bio-produkt idealnie spełni oczekiwania konsumenta. Przy zakupie kosmetyków eko warto wziąć pod uwagę różne kryteria, bo tylko dzięki temu rzeczywiście uda się znaleźć odpowiedni preparat do pielęgnacji.

Czy to na pewno kosmetyk naturalny?

To, że na opakowaniu jest napis „naturalny” albo „ekologiczny”, jeszcze nie znaczy, że dany kosmetyk zasługuje na takie miano. Kluczowy jest skład – trzeba sprawdzić na etykiecie, czy formułę rzeczywiście tworzą bezpieczne substancje pochodzenia roślinnego. Ważne jest też, by te kluczowe składniki, jak na przykład masło shea, znajdowały się na czele listy – jeśli są wymienione na końcu, to stanowią jedynie niewielki dodatek, mimo że nazwa kremu może sugerować inaczej. W sklepach takich jak https://eranatura.pl zawsze podawany jest pełen skład.

Czy to kosmetyk odpowiedni dla mnie?

Naturalne kosmetyki są generalnie dużo bardziej przyjazne dla skóry i nie zawierają substancji drażniących. W naturze występują jednak alergeny, więc może się okazać, że w ekologicznym kosmetyku jest coś, co daną osobę może uczulać, jak chociażby naturalny olejek zapachowy z cynamonu albo ekstrakt z nagietka. Z tego względu nowy kosmetyk zawsze dobrze jest przetestować najpierw na małym fragmencie skóry, tak by mieć pewność, że nie wywołuje on uczulenia.

Druga kwestia to dopasowanie kosmetyku do swoich potrzeb. Obok preparatów uniwersalnych są też kosmetyki przeznaczone do konkretnych działań, jak na przykład tutaj https://eranatura.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-twarzy/pielegnacja-ust/. Warto szukać produktów dedykowanych do własnego typu cery, bo zapewniają one lepszą pielęgnację i nie mają w składzie substancji, które mogłyby nasilić jakiś skórny problem.

Podobnie jak w przypadku kosmetyków drogeryjnych, tak i tutaj dobrym pomysłem jest trzymanie się jednej serii, czyli na przykład żel do mycia twarzy, tonik, krem i serum pod oczy jednej marki – poszczególne produkty uzupełniają swoje działanie.

Polecamy:
Rekrutacja pracowników jest dla Ciebie wyzwaniem? Skorzystaj z kampanii rekrutacyjnych AD+HR!