Wybór blatów granitowych – kolor

Niezależnie od tego, czy remontujesz dom, czy wybierasz urządzenia do nowej wersji, wybór koloru ma kluczowe znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o wybór blatów granitowych. Ale nie przejmuj się kamieniem, ponieważ mamy garść łatwych wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni kolor granitowego blatu.

Przeanalizuj swoje oświetlenie

Wybór jaśniejszego koloru lub nakrapianego granitu jest doskonałą opcją dla ciemniejszych przestrzeni, w których nie ma naturalnego światła lub nie ma go wcale. Jednak ciemniejszy kolor granitu, jak głęboko obsydianowy i sobolowy granit z białymi smugami, byłby doskonałym wyborem dla kuchni, która jest przepełniona naturalnym światłem lub jeśli jesteś zapracowanym rodzicem zaniepokojonym pokazywaniem brudu.

Należy wziąć pod uwagę oświetlenie, ponieważ ciemniejszy granit w połączeniu z niewystarczającym oświetleniem może sprawić, że przestrzenie będą wyglądać na mniejsze niż są w rzeczywistości.

Zwróć uwagę na materiały

Zamiast zgadywać, jaki masz odcień drewna lub jaki masz styl podłogi, zapytaj o próbki granitu. Odkręcenie drzwi szafki lub pobranie próbki farby jest dość łatwe, ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, zrób dużo zdjęć w naturalnym świetle, aby pomóc sobie wybrać odpowiedni kolor granitu. Jednym z najmodniejszych wyborów jest głęboki kremowy kolor z ciemniejszymi żyłkami szarości i czekoladek.

Niektóre kolory tła mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze, w zależności od płyty, a to może wpłynąć na twoją decyzję w zależności od tego, jak dobrze pasuje do twoich jaśniejszych lub ciemniejszych szafek. Weź również pod uwagę dodatkowe przedmioty kuchenne, takie jak sprzęt AGD, okna i meble. Jeśli masz gamę urządzeń ze stali nierdzewnej z kultowymi czerwonymi gałkami, możesz spojrzeć na coś takiego jak alabastrowy kolor z burzowymi srebrnymi żyłkami i szkarłatnymi plamami w całym blacie.

Postaw na próbki

Jeśli próbki są dostępne, weź kilka do domu, aby zobaczyć, jak potencjalnie wybrane blaty granitowe warszawa mogą wyglądać w kuchni. Jeśli nie, weź kilka najlepszych granitowych typów. Po powrocie do domu przetestuj je, przykrywając istniejące blaty czymś neutralnym, takim jak biała kartka lub papier, a następnie umieszczając próbki lub zdjęcia na zadaszonym blacie. Dzięki temu możesz zobaczyć, czy granit wygląda tak samo z naturalnym światłem i otaczającymi elementami w twoim domu.

Przetestuj je o różnych porach dnia, nawet jeśli wybierzesz coś takiego jak szary odcień z ciemnymi węglowymi drobinkami i białymi żyłami. Sposób, w jaki widzisz kolor, zależy od poziomu i temperatury oświetlenia, więc granit może wyglądać na 50 odcieni szarości z potencjalnymi odcieniami niebieskiego, zielonego, a nawet fioletowego, w zależności od tego, jak ciepłe lub chłodne jest twoje światło.

Jednak właśnie skorzystanie z próbek może dać Ci najpełniejszy obraz tego, jak mogą wyglądać wybrane blaty w pełnej okazałości. Skorzystaj z nich i wybierz to, co podoba Ci się najbardziej, a będziesz zadowolony z efektu w pełni.