Wybór kominka do Twojego biura

flok_6-1600x1067

Kominek do idealny pomysł nie tylko do domu, ale też do biura. To w końcu tam spędzamy długie godziny, podejmujemy strategiczne decyzje, ale też przyjmujemy tam kontrahentów. Warto więc by takie pomieszczenie było komfortowe, ładne i sprawiało jak najlepsze wrażenie. Jaki więc kominek będzie idealny dla naszego biura?

Kominek nowoczesny czy tradycyjny?

sweeping-3405224__340Pierwszą sprawą, którą musimy przemyśleć, jest oczywiście wygląd kominka. A ten powinien być oczywiście dopasowany do wnętrza. Jeśli biuro jest wykończone w klasycznym czy nowoczesnym stylu, warto zadbać, by i kominek się z nim komponował. Ale wybierając kominek stajemy też przed bardziej technicznym wyborem. Musimy zdecydować czy wolimy wybrać nowoczesny kominek gazowy, czy też raczej tradycyjny, z paleniskiem. Oba mają swoje wady i zalety. W przypadku tego pierwszego, nie ma na przykład problemu z kupowaniem i przechowywaniem opału. Nie musimy też tracić czasu na sprzątanie paleniska. To ważne, zwłaszcza, że przecież szukamy kominka do naszego miejsca pracy. Kominek gazowy możemy automatycznie włączyć, na przykład za pomocą zapalniczki. Daje nam zwykle też tyle samo ciepła, co taki tradycyjny.

Nie wszystkich przekonują jednak zalety nowoczesnych kominków. Takie osoby uważają, że jeśli już mają mieć kominek, to musi być w nim tradycyjne palenisko. A jeśli mamy pomoc do sprzątania w biurze, to przecież nie ma znaczenia to, czy palenisko będziemy musieli sprzątać. Warto pamiętać jednak, że musimy przeznaczyć trochę miejsca w biurze na drewno. Dla niektórych może to jednak dodawać klimatu wnętrzu. Dla tych, dla których ważna jest ekologia, istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – to kominki na pellet. To ekologiczne paliwo w postaci granulatu z trocin drzewnych.

Z wkładem czy z  płaszczem wodnym?

Wkłady kominkowe najczęściej wykonane są ze stali lub z żeliwa. Ten drugi materiał zwykle jest tańszy, ale też mniej wytrzymały. Najlepszym wyborem są trwałe wkłady – ciężkie i o grubych ściankach. Takie nagrzewają się wolno oraz równomiernie. Zasadniczo jednak wkłady są dobrym pomysłem, gdyż zapewniają wydaje i bezpieczne ogrzewanie naszego pomieszczenia. To z kolei powinno się przełożyć na obniżenie kosztów ogrzewania. Możemy też zdecydować się na kominek z płaszczem wodnym, który może bez problemu zastąpić kocioł centralnego ogrzewania.

Warto się zapytać specjalisty

Widzimy więc, że jest bardzo dużo różnych propozycji dla osób, które chcą się zdecydować na kominek w biurze. Musimy jednak zwrócić uwagę na znacznie więcej parametrów. Poszczególne modele oczywiście różnią się mocą grzewczą. Warto też się zastanowić, czy nasz kominek ma bardziej być ozdobą, czy też jego głównym celem ma być jednak ogrzewanie pomieszczenia. Wybór jest tak duży, że nie warto wszystkich decyzji podejmować samemu. Lepiej poradzić się specjalisty, na przykład z firmy Kominki Lexus Andrzej Słoninka. Eksperci powinni pomóc nam wybrać odpowiedni model do naszego biura. Pomogą też w instalacji, która zazwyczaj jest dość skomplikowaną operacją.

Jeśli jednak już podejmiemy decyzję, na pewno będziemy się nie tylko cieszyli ciepłem, ale też niezwykłym klimatem, który zapewnia nam posiadanie kominka!