Jak wybrać niszczarkę do dokumentów?

Z racji tego, że dzisiaj prywatność i bezpieczeństwo są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, wybór odpowiedniej niszczarki do dokumentów ma kluczowe znaczenie, gdyż pomoże to w należyty sposób chronić Twoje informacje w możliwie najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób.

Jakich funkcji szukać w nowej niszczarce do dokumentów?

  • Poziom bezpieczeństwa

  • Szerokość podawania papieru

  • Podawanie automatyczne lub ręczne

  • Możliwość niszczenia innych przedmiotów, jeśli jest to wymagane (np. zszywek, spinaczy, płyt CD, kart kredytowych)

Jakiego rodzaju cięcia potrzebujesz? Rodzaj cięcia określa sposób i liczbę kawałków, na jakie dokument zostanie zniszczony. Różnica pomiędzy niszczarkami do cięcia poprzecznego i mikrotnącymi jest istotna. Najtańsze dostępne na rynku modele zapewniają podstawowy poziom bezpieczeństwa, niszcząc dokumenty na długie, pionowe paski. Niszczarki do cięcia pasków nadają się do generowania opakowań z niewrażliwych dokumentów, ale narażają Cię na największe ryzyko, ponieważ co trzeci niszczony pasek będzie łatwy do odczytania.

Niszczarki do papieru OPUSbardzo popularne i zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa, odpowiedni dla większości domów i firm. Niszczarki poprzeczne niszczą dokumenty w obu kierunkach, pozostawiając paski, których nie można odczytać. Są też najdroższe niszczarki, które zwykle równocześnie są najbezpieczniejsze i przeznaczone dla użytkowników i firm oczekujących najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Niszczarki mikrotnące zniszczą papier na wiele drobnych kawałków. Jeśli to jest to, czego szukasz – musisz się rozejrzeć za takim ich rodzajem.

Jakiego formatu papier będziesz musiał niszczyć?

Zwykle niszczarki papieru podają kartkę papieru w formacie A4. Jeśli chcesz zniszczyć papier w formacie A3, ważne jest, aby sprawdzić szerokość podawania, aby upewnić się, że taka, czy inne niszczarka będzie dla Ciebie odpowiednia.

Podawanie automatyczne czy ręczne?

Niszczarki z automatycznym podawaniem pozwalają użytkownikowi załadować papier, zamknąć pokrywę i odejść, gdy niszczenie jest zakończone. Może to być świetna opcja dla biura, które chce maksymalnie zwiększyć efektywność niszczenia. Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że pokrywa zostanie zablokowana i nie będzie można jej otworzyć po załadowaniu. W przeciwnym razie Twoje dokumenty mogłyby zostać po prostu przejęte przez inną osobę. Na dzisiejszym rynku możesz znaleźć szeroką gamę niszczarek z automatycznym podajnikiem i kombinacją pinów, które zapewniają bezpieczeństwo dokumentów. Warto się nimi zainteresować, jeśli zależy Ci na tak wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Czy chcesz rozdrobnić inne przedmioty?

Jeśli chcesz zniszczyć takie przedmioty, jak płyty CD, karty kredytowe, spinacze i zszywki, ważne jest, aby sprawdzić, czy niszczarka, którą oglądasz, potrafi to zrobić. Większość niszczarek poprzecznych jest w stanie rozdrobnić te dodatkowe elementy, ale ważne jest, aby to sprawdzić, aby nie było miejsca na rozczarowanie po już dokonanym zakupie takiego sprzętu.