Jakość i wydajność – miejsce silikonu w branży motoryzacyjnej

Od kilku lat przemysł silikonowy ściśle współpracuje z przemysłem motoryzacyjnym, w aby poprawić jakość i wydajność już od początkowego etapu montażu. Na przykład, mocno wykorzystywane są płytki silikonowe wykorzystujące elastomery płynnego silikonu w montażu silnika w celu zastąpienia wkładek korkowych i papierowych. Ta praktyka może stać się absolutnym standardem przemysłowym i jest stale ulepszana przez lata, zwiększając przyczepność materiału silikonowego do części, na które jest nakładany.

Dlaczego zastosowanie płytek silikonowych w motoryzacji ma sens?

Obecnie producenci samochodów muszą radzić sobie z coraz większą złożonością problemów przemysłowych, środowiskowych i technologicznych: od pozyskiwania surowców po demontaż na rynku wtórnym, poprzez konserwację, naprawę, recykling części itp. Muszą również budować lżejsze, bezpieczniejsze i bardziej kosztowne. efektywne pojazdy, które zużywają mniej energii i zmniejszają swój ślad środowiskowy i CO₂. W tym celu muszą zapewnić klientom szerszy wybór pojazdów napędzanych bardziej wydajnymi tradycyjnymi silnikami spalinowymi, a także szeroką gamę pojazdów hybrydowych i elektrycznych, które przyczyniają się do trendu.

Branża oferująca płytki i uszczelki silikonowe nadal ściśle współpracuje z producentami samochodów i dostawcami części, aby pomóc im wprowadzać innowacje i ulepszać, od projektu po demontaż, umożliwiając im produkcję samochodów, których potrzebują i pragną konsumenci.

Dlaczego rozwiązania motoryzacyjne silikonowe są materiałem wybieranym przez wiodących światowych graczy w branży motoryzacyjnej?

Produkty silikonowe są obecne w każdej części samochodów osobowych i ciężarowych, od silnika do wnętrza pojazdu, poprzez karoserię, elektronikę pokładową i akcesoria. Producenci samochodów wiedzą, że silikonowe aplikacje samochodowe są:

  • wygodne,

  • łatwe w obróbce,

  • wszechstronne,

  • odporne na ciepło,

  • wytrzymują presję chemiczną i środowiskową,

To wszystko razem wzięte właśnie sprawia, że są absolutnie niezawodne i stabilne w czasie. Wszyscy główni producenci samochodów wprowadzili na rynek wiele modeli które mają o wiele więcej silikonu już na etapie produkcji. Jednym z ich głównych wyzwań jest zapewnienie, aby części elektryczne i elektroniczne w tej nowej generacji pojazdów były wydajne, niezawodne i bezpieczne. Silikony są używane w szerokim zakresie zastosowań do montażu, integralności i ochrony ich krytycznych części.

Silikon wnosi swoje doświadczenie w uszczelnianiu i spajaniu części silnika, a także swoją jakość w zakresie elektroniki pokładowej, hermetyzacji, zalewania i izolacji części elektrycznych, aby posunąć naprzód technologię motoryzacyjną. Branża silikonowa ściśle współpracuje z producentami od projektowania po prototypowanie i montaż, aby stale wprowadzać innowacje i poprawiać jakość tej nowej generacji pojazdów.

Zarządzanie temperaturą akumulatorów w pojazdach jest kluczowym czynnikiem zapewniającym efektywne działanie silników. Chodzi też o kompromisy między wydajnością, funkcjonalnością, objętością, masą, kosztami, konserwacją i kwestiami bezpieczeństwa.