Wyjazdy integracyjne – czy naprawdę jednoczą pracowników?

april4-2

Spośród wielu pozafinansowych benefitów, jakie pracodawca może zaproponować podwładnym, dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy integracyjne. Dla pracowników to możliwość wypoczynku z dala od pracy, a jednocześnie dobry sposób na integrację i poznanie się nawzajem. A to ma bezpośrednie przełożenie na późniejsze relacje zawodowe.

Wielu właścicieli firm nie organizuje wyjazdów integracyjnych, gdyż uważają takie atrakcje za zbędny wydatek. Tymczasem taki wyjazd ma sporo korzyści i warto zainwestować w niego firmowe finanse. Wyjazdy integracyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu zjednoczenie pracowników, umożliwienie im poznania się na gruncie prywatnym i spędzenia razem czasu. Ma to później duży wpływ na ich relacje w miejscu pracy. Warto zainwestować w wyjazd integracyjny szczególnie wtedy, gdy pracownicy działają w zespołach i muszą potrafić ze sobą zgodnie współpracować.

Integracja przekłada się na efekty w pracy

Wyjazdy integracyjne to dla pracowników okazja do wypoczynku, relaksu, możliwość naładowania baterii z dala od domu czy pracy. Warto jednak zadbać o to, by podczas takiego wyjazdu czas upływał nie tylko na samym wypoczynku. Ciekawą opcją są różnego rodzaju kursy i szkolenia, szczególnie takie, które mają działanie motywacyjne, uczą współpracy w grupie czy innych umiejętności, które później przydają się w kontaktach zawodowych. Wyjazdy integracyjne są też dla pracowników jedną z form motywacji oraz budowania lojalności wobec pracodawcy. Pracownik, który poza wypłatą otrzymuje od pracodawcy wiele innych benefitów, o wiele rzadziej jest skłonny do szukania innego zatrudnienia i jest bardziej lojalny wobec firmy. Wyjazdy integracyjne są więc jednym z elementów budowania stabilnego i długotrwałego zespołu, który później będzie pracował na sukces całej firmy.

Warto z wyprzedzeniem zadbać o dobre noclegi

kazo.pl Aby wyjazd integracyjny był udany, warto wybrać się w ciekawe miejsce, najlepiej z dala od siedziby firmy. Dużym zainteresowaniem jako kierunki tego typu wyjazdów cieszą się polskie góry i atrakcyjne turystycznie miejscowości, które oferują wiele ciekawych aktywności, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Ciekawym miejscem praktycznie o każdej porze roku jest Zakopane, stolica zimowych szaleństw, ale też prawdziwe centrum góralskiej kultury. Warto więc wybrać się firmowo do Zakopanego, nie tylko w zimie, ale praktycznie o każdej porze roku. Wyjazd integracyjny powinien być odpowiednio zaplanowany, dlatego odpowiednio wcześniej warto zarezerwować noclegi. Choć baza noclegowa w zimowej stolicy Polski jest mocno rozbudowana, trzeba liczyć się z tym, że na ostatnią chwilę raczej trudno będzie znaleźć odpowiednie noclegi. Dobry hotel Zakopane ma najczęściej zarezerwowane miejsca na wiele tygodni do przodu. Wybierając hotel na wyjazd integracyjny warto zwrócić uwagę nie tylko na pokoje hotelowe czy dodatkowe atrakcje, ale również czy hotel dysponuje odpowiednio wyposażoną salą konferencyjną, w której będzie można zorganizować warsztaty, kursy czy szkolenia dla pracowników.


Polecamy również portal finansowy: www.infofinanse.pl