Jak wykorzystać ceglaną ścianę w aranżacji wnętrza? Zainspiruj się!

Ceglane ściany nadają charakteru każdemu pomieszczeniu, stanowiąc punkt centralny lub zapewniając tło, które uzupełnia lub kontrastuje z innymi elementami wystroju pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy Twój styl jest industrialny, czy rustykalny, piękno i jednorodność ceglanego muru może dodać tekstury i urody dosłownie wszędzie. Skorzystaj więc z cegły, która może wnieść do Twojego otoczenia nieco uroku starego świata lub zaktualizować Twoją przestrzeń.

kopalnia cegłyZmieniaj teksturę w pokoju z cegłą w roli głównej!

Aktywne wykorzystanie ceglanego muru jako podstawy (a raczej jego braku) do wykończenia stało się głównym nurtem w czasie przekształcania starych budynków przemysłowych w przestrzenie mieszkalne. Projektanci fabryk i warsztatów, magazynów i całych zakładów starali się zrekonstruować w taki sposób, aby zachować wyjątkową estetykę przemysłową. Pozostałe otwarty układ, linie komunikacyjne i systemy wentylacyjne nie zostały w tych celach zamknięte. Jednym ze sposobów na zachowanie ducha starych w nowych i nowoczesnych mieszkaniach jest użycie ceglanych ścian, oczyszczonych z brudu i zastosowanych środków antyseptycznych i hydrofobowych.

Cegła murowana została połączona z nowoczesnymi urządzeniami, designerskimi meblami i współczesnymi dziełami sztuki jako dekoracja tak skutecznie, że pojawiła się sztucznie odtworzona nawet w pokojach, w których ściany są wykonane z płyt betonowych. Jesteśmy pewni, że spodobają Ci się pomysły, jakie znajdziesz na https://retrocegla.pl/ pozwalające na wprowadzenie cegieł ściennych do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych.

Zastosowanie ceglanych ścian jako elementu projektu przeszło długą drogę, przekształcając, rozszerzając zakres zastosowania i dlatego dzisiaj jest to możliwe w każdym pokoju w mieszkaniach – od salonu po łazienkę. To niesamowite, ale funkcja architektoniczna, która wcześniej była sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na wykończeniu dla właścicieli domów, stała się oznaką luksusu. Umiejętne połączenie grubej szorstkości starzejących się cegieł z ekskluzywnymi meblami, oryginalnym wykończeniem pozostałych powierzchni i niecodziennym wystrojem może stworzyć całkowicie unikalny projekt przestrzeni życiowych.

Jeśli chcesz wprowadzić nie tylko odrobinę industrializacji do swojego wnętrza, ale sprawić, że sytuacja w lokalu będzie nieco odważna, współczesna, a nawet artystyczna, na rynku szeroki wybór projektów jest do Twojej dyspozycji.

Mamy nadzieję, że oryginalne decyzje projektowe, nietypowe kombinacje i najnowsze trendy w dekorowaniu domów, jakie odkryjesz na wyżej podanej przez nas stronie oraz wielu innych, które uda Ci się odkryć zainspirują Cię i pomogą Ci stworzyć własny plan renowacji starego mieszkania lub stworzenia nowego wnętrza.

Jeśli cegła na teksturowanej ścianie jest wystarczająco ciemna, wybierając paletę kolorów mebli tapicerowanych i szafkowych, lepiej dać pierwszeństwo jaśniejszym odcieniom. Na tle ciemnej cegły nie tylko jasne meble, ale także dekoracje ścienne z przewagą białych tonów będą wyglądać kontrastowo, dynamicznie, oryginalnie.