Dlaczego pokrzywa jest tak chętnie wykorzystywana przez producentów kosmetyków do włosów?

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach. Różnego rodzaju rośliny są źródłem wielu cennych witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na skórę i włosy. Jeśli chodzi o pielęgnację tych drugich, to bardzo chętnie kupowane są obecnie szampony z pokrzywą. Jest to jedna z tych roślin, którą ludzkość pokochała przed wiekami. Chętnie sięgają po nią nasze babcie, które wiedzą, że zawiera ona mnóstwo witamin i minerałów. Jej niezwykłe właściwości skrupulatnie wykorzystują producenci szamponów.

Jakie witaminy i minerały znajdują się w pokrzywie?

Pokrzywa to prawdziwa skarbnica witamin. Dostarcza witaminy:

  • A;
  • K;
  • B2;
  • C

Dodatkowo zawiera żelazo, fosfor, potas, wapń, krzem, sód, magnez. Do tego dochodzą olejki eteryczne, sole mineralne, fitosterole i flawonoidy. Pod względem zawartości jest to jedna z cenniejszych roślin, jakie spotkać można na polskich łąkach. Ciekawostką jest fakt, że młode pokrzywy można z powodzeniem jeść, dbając o cały organizm. Nie należy przy tym obawiać się tego, że poparzą nam one język.

Kiedy warto sięgnąć po szampony z pokrzywą?

Szampony zawierające pokrzywę doskonale sprawdzają się wtedy, kiedy chcemy uniknąć wypadania włosów. Już starożytni Grecy wiedzieli, że wystarczy wcierać w skórę głowy przygotowane na jej bazie mazidła, aby włosy się wzmocniły, zagęściły i przestały wypadać. Można stosować je profilaktycznie oraz wówczas, gdy chcemy zahamować problem, który już wystąpił. Szampony pokrzywowe https://www.klorane.com/pl-pl/wlosy/pokrzywa-gama/szampon znacznie ograniczają również problemy z łupieżem. Roślina ta działa bowiem oczyszczająco, przeciwgrzybiczo, tonizująco. Regularnie stosując szampon z wyciągiem z pokrzywy, można skutecznie wyregulować pracę gruczołów łojowych. Takie szampony doskonale regenerują również włosy. Wszystko za sprawą bogactwa witamin i minerałów. Decydując się na ich stosowanie, warto wybierać te, w których znajdują się wyciągi roślinne ze sprawdzonych upraw. Wówczas można być pewnym, że szampon zadziała tak, jak powinien, przynosząc oczekiwany przez nas efekt.