Jak wynająć kontener na gruz w sam raz i co do niego włożyć?

Potrzebujesz kontenera na odpady do prac budowlanych, remontowych lub rozbiórkowych? Dostępnych jest wiele opcji – ale jak znaleźć odpowiedni pojemnik do swoich potrzeb? W tym właśnie pomożemy Ci przeprowadzić!

W tym artykule dowiesz się, jak zadać właściwe pytania przed wynajmem kontenera, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Pozbądź się odpadów budowlanych w bezpieczny i ekologiczny sposób!

Jakie są główne formaty kontenerów?

Jaki rozmiar powinien mieć kontener? To jedno z pierwszych pytań, które powinieneś sobie zadać. Oceniając swoje potrzeby, podaj jak najwięcej szczegółów na temat wykonywanej pracy. Na przykład pomieszczenia w Twoim domu, które remontujesz, i znajdujące się w nich wyposażenie mogą być dobrym wskaźnikiem wielkości potrzebnego kontenera. Im więcej szczegółów podasz na temat swojej pracy, tym łatwiej będzie Ci oszacować wagę i objętość odpadów budowlanych.

Ważne jest, aby dokładnie zaplanować ten krok, ponieważ musisz upewnić się, że wynajmowany kontener nie jest ani za duży, ani za mały. Jeśli jest za duży, zapłacisz za to, czego potrzebujesz, a jeśli jest za mały, będziesz musiał wynająć drugi kontener w środku pracy. Ponadto ważne jest, aby ocenić dostępną przestrzeń, na której postawisz kontener (na podjeździe, na ulicy, na podwórku itp.), aby nie postawić na wynajem kontenerów na gruz o za dużym formacie.

Kontenery te mogą być również wykorzystywane do poważnych prac mieszkaniowych, takich jak nowa budowa lub całkowita renowacja domu.

Co mogę umieścić w moim kontenerze na gruz budowlany, a czego nie?

Każdego roku sortownia odbiera przez kontenery na gruz budowlany tysiące ton materiału. Z tych odpadów budowlanych ponad 75% wraca na rynek jako rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Wynajmując kontener – możesz zutylizować swoje odpady budowlane bezpośrednio na miejscu. Akceptowane materiały w pojemnikach na odpady budowlane:

  • Cegła

  • Wszystkie metale

  • Gips

  • Drewno

  • Asfalt

  • Beton

  • Szkło

  • Plastikowy

Odrzucone materiały w centrum sortowania: śmieci domowe, azbest. Chemikalia, materiały wybuchowe, odpady niebezpieczne z gospodarstw domowych, opony, zwłoki zwierzęce, odpady radioaktywne, leki, strzykawki i odpady biomedyczne, tapicerka (sofy, krzesła, materace itp.).

Czy potrzebuję pozwolenia miejskiego?

To, czy potrzebujesz pozwolenia na wynajem kontenera, zależy od kilku czynników. Na przykład, jeśli rozważasz umieszczenie śmietnika na swoim podjeździe lub podwórku, nie będziesz go potrzebować. Jeśli jednak planujesz postawić go w pobliżu alejki publicznej, na ulicy lub na chodniku, będziesz potrzebować pozwolenia od gminy, w której mieszkasz.

Bez względu na to, czy jesteś wykonawcą, czy osobą fizyczną, nadal będziesz potrzebować pozwolenia na legalny montaż kontenera na ulicy. Ponadto czas, przez jaki można umieścić kontener na terenie publicznym, będzie się różnić w zależności od miasta. Zapytaj o zgodę z wyprzedzeniem, aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek!