Wypadek przy pracy i proces w sądzie – kto pokrywa koszty rozprawy?

Wypadki przy pracy to zdarzenia, których za wszelką cenę chcą uniknąć zarówno pracodawcy, jak i osoby przez nich zatrudnione. Niestety, często nawet przy zachowaniu wszystkich zasad ostrożności, wypadek się zdarza i przynosi sporo problemów obu stronom. Często pracodawca próbuje zatuszować zdarzenie lub na wiele sposobów uniknąć odpowiedzialności. Nic więc dziwnego, że wielu pracowników, którzy ulegli wypadkom przy pracy, decyduje się na dochodzenie swoich praw w sądzie.

Jeśli decydujemy się na sprawę sądową po wypadku przy pracy, musimy mieć świadomość, że stajemy w pojedynkę przeciwko całej firmie. Konieczne jest więc wynajęcie dobrego, rzetelnego i sprawdzonego prawnika, który zajmie się naszą sprawą ni zadba o wszystkie nasze interesy. Koszty prawnika musimy pokryć z własnej kieszeni, podobnie jak wszystkie inne koszty sądowe jeszcze przed rozpoczęciem postępowania. Jeśli jednak sprawa będzie wygrana, to przegrany pracodawca będzie musiał zwrócić nam wszystkie poniesione koszty, także te, które wydaliśmy na dobrego adwokata dla naszej sprawy.

Szukaj prawnika specjalizującego się w prawie pracy

Osoby, które miały wypadek przy pracy i chcą dochodzić swoich praw w sądzie, powinny uważnie szukać specjalistów do obsługi swoich spraw. Powinien to być prawnik, który ma doświadczenie w reprezentowaniu przed sądem pokrzywdzonych pracowników oraz ma na koncie wiele wygranych spraw. Korzystając z usług specjalisty możemy mieć pewność, że zrobi wszystko, aby wynik w sądzie był dla nas korzystny. Nie jest natomiast dobrym pomysłem zatrudnianie prawników, którzy specjalizują się w innych dziedzinach prawa. Może się bowiem okazać, że niezbyt dobrze poradzą sobie w sprawie, w której nie mają zbyt dużego doświadczenia. Kancelaria Adwokacka Gdańsk to propozycja dla mieszkańców Trójmiasta i okolic, którzy szukają sprawdzonych, profesjonalnych i doświadczonych prawników. Wysoki poziom obsługi i jeszcze wyższe kwalifikacje gwarantują, że interesy klientów są reprezentowane kompleksowo i na odpowiednim poziomie.

Nie szukaj na ostatnią chwilę

Jeśli wiemy, że czeka nas sprawa przed sądem, dodatkowo z własnym pracodawcą, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie się do rozprawy. Nie zostawiajmy więc poszukiwania prawnika na ostatnią chwilę. Im więcej będzie miał czasu na zapoznanie się z dokumentacją i tworzenie pism procesowych, tym większe szanse na to, że sprawa potoczy się dokładnie tak, jak byśmy chcieli. W poszukiwaniu dobrego prawnika nie kierujmy się ceną usług. Wiele osób poszukuje najtańszych na rynku prawników, a jeszcze najlepiej, aby pracowali oni za pół darmo. Jeśli szukamy niemal darmowych usług, musimy liczyć się z tym, że ich jakość również nie będzie na zbyt wysokim poziomie. Jeśli sprawa jest ważna i bardzo zależy nam na pozytywnym wyniku, nie oszczędzajmy na prawniku. Im lepszego specjalistę zatrudnimy, tym większe mamy szanse na wygranie sprawy.