Wypoczęty pracownik – czy pracuje wydajniej?

Abyśmy byli wypoczęci i pracowali wydajnie i kreatywnie, ważna jest nie tylko ilość naszego wypoczynku, ale również jakość. Jeśli nie zadbamy i higienę snu i wypoczynku, może się okazać, że nawet po wielu godzinach snu będziemy czuli się zmęczeni i wyczerpani. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na to, jak długo śpimy, ale również, w jakich warunkach.

Odpowiednia ilość i jakość wypoczynku pozwala na pełne zregenerowanie się całego organizmu. W tym czasie do normy powracają mięśnie, organy wewnętrze, a przede wszystkim mózg. Im lepszy będzie nasz sen, tym lepiej będziemy czuć się rano po wstaniu z łóżka. Bardzo często jednak śpimy dość długo, ale rano i tak budzimy się w stanie skrajnego zmęczenia. Najczęściej jest to wynik łóżka, które nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Gdy śpimy w niewłaściwej pozycji, nie ma co się dziwić, że po kilku godzinach snu wszystko nas boli. Warto więc zamienić kanapy, wersalki i inne zestawy wypoczynkowe, które nie są przeznaczone do spania na wygodne łóżka z ramą i dopasowanym materacem.

Materac na wagę złota

Wbrew pozorom, na łóżko z materacem mogą sobie pozwolić nie tylko właściciele dużych i przestronnych sypialni. W mniejszych wnętrzach również można postawić takie łóżka, dopasowane wielkością do potrzeb pomieszczenia. Najważniejszy w każdym łóżku jest materac, gdyż to on wpływa na jakość i komfort naszego snu i wypoczynku. Przy wyborze materaca warto zwracać uwagę na to, z czego został wykonany, czy posiada sprężyny czy może ma we wnętrzu piankę termoelastyczną czy lateks. Warto zwracać uwagę na twardość materaca. Nie powinien być on ani zbyt twardy, ani za miękki. Dobrym rozwiązaniem są materace z różnymi strefami twardości, które zapewniają właściwe podparcie dla całego kręgosłupa. Gdy kupujemy materac, warto go też po prostu wypróbować i przekonać się, czy faktycznie jest dla nas wygodny. Nie ma bowiem jednego produktu, który byłby odpowiedni dla każdego.

Wybieraj dobrej jakości materace

Produkcja materaców odbywa się z dbałością o najdrobniejsze detale. Producenci materaców nieustannie projektują nowe modele, biorąc pod uwagę najnowsze badania, zasady ergonomii oraz kwestie związane z prawidłowym ułożeniem kręgosłupa. Warto więc wybierać materace pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość produktów, ich niezawodność, bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoką higienę. Stawiajmy na takie materace, które są antyalergiczne, mają zdejmowane pokrowce, które można później wyprać. Nigdy natomiast nie kupujmy materaców z drugiej ręki. Choć z pewnością jest to tańsze rozwiązanie, materace są produktami osobistymi, takimi jak chociażby szczoteczki do zębów. Używanie materaca po kimś nie wpłynie na jakość naszego wypoczynku, gdyż będzie on już w pewnym stopniu dopasowany do innej sylwetki. Lepiej kupić dobry, nowy materac i potraktować go jako inwestycję w zdrowy, spokojny sen na długie lata.