Wytężona praca umysłowa? Sprawdź jak możesz pomóc swojemu organizmowi

honey-948452_1920

Wszechobecny pęd stawia przed człowiekiem, a przede wszystkim przed organizmem ludzkim ogromne wyzwania. Jako organizmy żywe lubimy stałość np. w posiłkach, w pobudkach, przespanych godzina czy czynnościach wykonywanych o różnych porach dnia. Niestety jednak w dzisiejszych czasach bardzo rzadko udaje nam się prowadzić spokojny, zaplanowany żywot. Częściej mamy do czynienia z pośpiechem, niedospanymi nocami i nadmiernym wysiłkiem – czasem fizycznym czasem psychicznym. W takich sytuacjach warto pomóc naszym organizmom, a natura na tą okazje przygotowała coś wyjątkowego.

Nic tak dobrze kobietom nie poprawia nastroju jak pyszna czekolada lub lody. Są to produkty posiadające dużą ilość glukozy czyli cukrów, które poprawiają nasze samopoczucie. Niestety jednak takie produkty są sztuczne czyli przetworzone.  Oprócz przyjemnych doznań smakowych nie ma w nich nic dobrego dla naszego organizmu. Zamiast nich warto sięgnąć po miód. Wyrób pszczeli znany od czasów egipskich, który oprócz dobrego smaku i samopoczucia (duża ilość glukozy) dostarcza bardzo wiele składników odżywczych.

Jednym z najciekawszych produktów pszczelich wspierających w szczelności ludzki mózg jest miód gryczany. Pochodzi on z nektaru małych, białych kwiatów gryki, których kwitnienie odbywa się w lipcu oraz sierpniu. W Polsce jest to dość popularna roślina i często uprawniana przez rolników dlatego dostępność  tego miodu jest bardzo dobra. Warto wspomnieć, iż mimo tego że kolor kwiatów gryki jest biały to sam miód gryczany jest ciemnej barwy – przypominający kolor zaparzonej herbaty.  Ciemne miody słyną z tego, że ich spożywanie ma bardzo duże działanie prozdrowotne. Dlatego miód gryczany warto jeść w sytuacjach dużego wysiłku umysłowego oraz stresu.  Wpływa on niezwykle kojąco oraz dostarcza do organizmu niezbędnych substancji odżywczych.  Jeśli chodzi o pozostałe właściwości zdrowotne miodu z gryki to przede wszystkim warto wspomnieć, iż  wspiera układ krwionośny, a to za sprawą dużej zawartości żelaza oraz rutyny.

Pamiętaj! Kupuj miód z zaufanego źródła – najlepiej od zaprzyjaźnionego pszczelarza lub w dobrym sklepie internetowym. Unikaj zakupów na rynkach, targach oraz przydrożnych straganach.