Wywiad z Ireneuszem Górskim – zawodowym projektantem biur

Wystrój wnętrz, a jakość pracy

Wydawać by się mogło, że otoczenie, w którym pracujemy nie ma bezpośredniego wpływu na ostateczne wyniki naszej pracy. Coraz więcej przedsiębiorstw widzi jednak zależność między wyposażeniem firmowego wnętrza, a tym, jak w tym wnętrzu pracujemy. Warto więc stawiać nie tylko na personel, ale na miejsce pracy?

Porady fachowców

326048273-start-up-blueprint-construction-engineer-architect-profession

Jak mówi Ireneusz Górski, zajmujący się profesjonalnie wystrojem biurowych wnętrz, coraz większa ilość firm zleca profesjonalny wystrój pracowniczych wnętrz. Jak w ogóle wygląda praca w dziedzinie aranżacji wnętrz? Jak mówi pan Ireneusz, mający kilkunastoletnie doświadczenie w aranżacji wnętrz, pierwsze lata w pracy, to przede wszystkim praca wpływająca na pozycję na rynku. Warto zadbać o dobrą opinię w branży, bowiem ona gwarantuje wysoką liczbę zleceń w późniejszym czasie. Wykonując zawodowo aranżacje wnętrz, niezależnie od tego, jakie wnętrza wykańczamy, należy znać aktualne trendy. Można również wyspecjalizować się w aranżacji konkretnego typu pomieszczeniach. Wiele zależy od osób wykonujących zawód.

Jakie triki w aranżacji

Jak wspomina pan Ireneusz:

przed rozpoczęciem profesjonalnej aranżacji należy zapoznać się z takimi informacjami, jak profil działalności przedsiębiorstwa, system pracy pracowników itp. To ułatwi określanie takich informacji, jak charakter wystroju wnętrza, dominująca kolorystyka, styl mebli. To umożliwi nadanie siedzibie firmy unikatowego stylu.

Jak wspomina Górski, przy aranżacji wnętrz należy zachować równowagę między elegancją wystroju, a funkcjonalnością biurowego wnętrza. Siedziba firmy ma być elegancka i wygodna zarówno dla klientów, jak i pracowników. Jak radzi Ireneusz Górski, aranżując biurowe wnętrze warto postawić na połączenie klasyki z oryginalnymi akcentami. Zamiast typowych półek czy regałów warto zainwestować w eleganckie schowki czy skrytki, które nie tylko zwiększą powierzchnię pomieszczeń biurowych, ale również będą wyglądać stylowo.

Fot. Andrzej Janikowski

Nadające szyku szkło można połączyć z kolorowymi akcentami, co nie tylko ożywi samo wnętrze, ale również doda energii pracownikom. Jak wspomina w wywiadzie Górski, niezależnie od charakteru, jaki nadamy naszemu wnętrzu warto postawić na klasyczne wykończenia. Jednym z nich są schody wspornikowe – połączenie klasyki w formie drewna oraz elegancji w formie stylowego wyglądu schodów.

Jak skorzystać z opcji aranżacji wnętrz

lustrexUrządzając biurowe wnętrza, warto skorzystać z pomocy fachowca. Jest kilka powodów, dla których taka opcja będzie najbardziej korzystna. Przede wszystkim profesjonalista zajmujący się aranżacją wnętrz zna obowiązujące trendy oraz posiada odpowiedni gust, wrażliwość w tej dziedzinie. Zlecając aranżację wnętrz biur profesjonaliście można też liczyć na to, że nasze miejsce pracy będzie wyglądało stylowo, a co za tym idzie, będzie wizytówką naszej firmy. Jak mówi Ireneusz Górski, odpowiedni wystrój, zarówno miejsca pracy, jak i domowego zacisza potrafi wpłynąć na nasz nastrój oraz jakość pracy, a to z pewnością zasadniczo wpływa na funkcjonowanie firmy.