Wzywamy pomoc drogową za granicą – poradnik krok po kroku

pexels-photo-1230677

Wyjazdy zagraniczne są na porządku dziennym zarówno u osób prywatnych, jak i pracowników, którzy podróżują służbowo. Choć nadal popularne są publiczne środki transportu, takie jak samoloty i pociągi, wiele osób podróżuje też samochodami. Problem może się pojawić w sytuacji, gdy auto z różnych powodów odmówi posłuszeństwa. Wtedy konieczne jest wezwanie pomocy drogowej.

Jeśli auto zepsuje się za granicą, mamy nieco więcej problemów niż w przypadku awarii na naszym terenie, gdy wiemy, gdzie szukać lawety, warsztatu i mamy opanowane wiele innych kwestii. W przypadku wyjazdów zagranicznych może być nieco trudniej, dlatego warto dmuchać na zimne i jeszcze przed wyjazdem przygotować się na to, że podczas podróży nie wszystko musi pójść tak, jak to sobie wyobrażamy.

O pomocy drogowej warto pamiętać już przed wyjazdem

Sprawdzona pomoc drogowa Berlin to dobre rozwiązanie dla osób, które podróżują po Niemczech, szczególnie w okolicach stolicy kraju. Dobra pomoc drogowa to gwarancja, że pomoc szybko przyjedzie, a jednocześnie usługi nie będą zbyt kosztowne. Jeśli chcemy być dobrze przygotowani do podróży, warto jeszcze w kraju znaleźć sobie namiary na dobre firmy, które na drodze naszej podróży świadczą usługi holowania zepsutych samochodów. Pozwoli to na spore zaoszczędzenie czasu i nerwów wtedy, gdy faktycznie samochód odmówi posłuszeństwa. Dobrym rozwiązaniem może też być wykupienie rozszerzonego pakietu ubezpieczenia, dzięki któremu pomocą drogową i wszelkimi kwestiami związanymi z holowaniem i późniejszą naprawą auta zajmie się doradca ubezpieczyciela.

Im bliższa firma, tym niższe koszty

Jeśli podczas zagranicznej podróży samochód będzie miał awarię lub zdarzy się nam wypadek, pierwszą kwestią, o jakiej powinniśmy pamiętać jest poinformowanie ubezpieczyciela. Następnie trzeba szukać lawety, która odholuje auto do warsztatu. Najlepiej jest szukać takiej firmy, która ma lokalizację jak najbliżej miejsca, w którym auto się zepsuło. Dzięki temu można mieć pewność, że usługi holowania będą jak najtańsze. Trzeba też pamiętać, że na czas odstawienia auta do warsztatu konieczne będzie znalezienie auta zastępczego. Wiele firm holujących samochody ma takie auta w ofercie lub też mogą polecić dobre i sprawdzone wypożyczalnie samochodów w okolicy.

Zachowaj zimną krew

Każde zdarzenie na drodze jest powodem do niepokoju i nerwów. Jeśli jednak podróżujemy za granicą, warto zachować spokój i zimną krew. Zepsute auto to jeszcze nie koniec świata i bez problemu można znaleźć zarówno pomoc drogową, jak i warsztat samochodowy, który szybko i sprawnie zajmie się naprawą zepsutego czy uszkodzonego auta. Jeśli dodatkowo wykupimy dobry, rozszerzony pakiet ubezpieczenia, będzie można spokojnie czekać na naprawę bez martwienia się o to, że naprawa samochodu mocno nadszarpnie nasz budżet.