Z gipiurą w dłoni będziesz zdrowszy! O korzyściach zdrowotnych haftowania.

Koronka leczy. Niezależnie od tego, czy wolisz klasyczną koronkę, czy raczej interesuje Cię hurtownia gipiur, czy kombinację obu, to rzemiosło może uspokoić twoje ciało i ukoić umysł. Niepotwierdzone dowody pokazują to od dziesięcioleci, a nowe badania potwierdzają to w nauce.

kopalnia prostyl

Raport o korzyściach dla ludzi wydaje się nie mieć końca. Oto jednak kilka najważniejszych korzyści zdrowotnych, których możesz zaznać jeśli hurtownia haftów stanie się jednym z Twoich ulubionych sklepów.

1. Dzierganie i szydełkowanie łagodzą depresję

Uwolnienie się od depresji jest zdecydowanie najczęściej zgłaszaną i badaną zaletą szydełkowania i dziergania. Wykazano, że uprawianie tego rzemiosła uwalnia serotoninę, naturalny środek przeciwdepresyjny. W jednym z badań wykazano, że duża część respondentów z depresją zgłaszało uczucie zadowolenia po zrobieniu pracy na drutach. Ponad połowa zgłosiła, że przyniosło im to poczucie szczęścia.

2. Zmniejszony niepokój

Hurtownia haftów z całym swoim asortymentem pomaga w różnych formach lęku. Dzięki temu Twoje ręce są zajęte i skupione na pracy, dzięki czemu możesz uczestniczyć w zajęciach lub wydarzeniach, nawet gdy odczuwasz lęk społeczny. Przenosi umysł wewnętrzny do spokojniejszej przestrzeni, gdy radzisz sobie z niepokojem powtarzających się myśli. Wykazano nawet, że liczenie haftów służy jako wydajne ujście dla osób z lękiem związanym z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi oraz zaburzeniami odżywiania. Niejedna hurtownia haftów do bielizny informuje o dowodach, które wykazują, że duża część kobiet z anoreksją uważa szydełkowanie za uspokajające i zmniejszające lęk.

3. Budowanie poczucia własnej wartości

Niska samoocena niesie wiele negatywnych skutków dla zdrowia. Producent gipiur z całą swoją pełną możliwością ofertą pomaga budować poczucie własnej wartości dzięki temu, iż pozwala swoim klientom (albo klientom swoich klientów) na:

  • Budowanie nowych umiejętności
  • Zdobycie poczucia produktywności
  • Uzyskanie użytecznego sposobu na spędzanie czasu
  • Tworzenie piękna poprzez wyrażanie siebie

Po prostu wizualizacja, praca i tworzenie produktu może sprawić, że można się poczuć lepiej samemu ze sobą, dlatego producent koronek taki jak http://www.prostyl.com.pl/produkty/hurtownia-haftow-gipiur robi coś dobrego dostarczając tak znakomitą ofertę. To pomogło ludziom ze wszystkim, od radzenia sobie ze strachem przed bezrobociem, do zdobycia siły, by opuścić obelżywe relacje.

4. Może zmniejszyć lub opóźnić demencję

Kilka badań wykazało, że dzierganie i szydełkowanie mogą opóźniać związaną z wiekiem utratę pamięci. Rzemiosła mogą być również kojące dla osób, które już odczuwają objawy demencji.

5. Sposób na bezsenność

Bezsenność to okropne uczucie. Jesteś zmęczony, ale nie możesz spać, więc jesteś sfrustrowany, że nie możesz spać, co po prostu utrudnia spanie. Koronka na ratunek! Skoncentruj się na miękkim, kojącym, łatwym, powtarzalnym projekcie szydełkowym lub koronkowym, a twoje ciało i umysł często same zachęcą Cię, by pójść spać.