Z jakich dziedzin najczęściej szukamy korepetycji?

Cute little girl playing the guitar during one of her guitar lessons at home

Zapotrzebowanie na korepetycje jest naprawdę ogromne. Ich najpopularniejszą formą są zajęcia edukacyjne, pobierane najczęściej przez uczniów przygotowujących się do ważnych egzaminów, tj. test na zakończenie gimnazjum czy matura. Są również tacy, którzy wykorzystują prywatne lekcje do poszerzania i rozwijania podstawowych umiejętności z rozmaitych dziedzin. Przybliżamy zarówno te najczęściej pobierane, jak i te najciekawsze.

Przedmioty ścisłe

Matematyka i fizyka są przedmiotami przysparzającymi uczniom najwięcej problemów. Nie wszyscy nauczyciele potrafią odpowiednio przekazać wiedzę, dlatego korepetytorzy nie mogą narzekać na brak zleceń, zwłaszcza ze strony licealistów, którzy obawiają się tych przedmiotów na egzaminie maturalnym. Nauka z kimś doświadczonym i wykształconym w tym kierunku jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż przepisywanie gotowych odpowiedzi z Internetu. Często są one błędne, a poza tym nie można z tego wynieść nic nowego. Najlepiej wybrać takiego korepetytora, który w przeszłości pracował jako wykładowca lub nauczyciel, a ponadto cieszy się dobrą opinią.

Języki obce

W dzisiejszych czasach powinniśmy posługiwać się co najmniej jednym językiem obcym w stopniu komunikatywnym. Wiele osób pobiera dodatkowe lekcje u profesjonalnych lektorów. Oczywiście prym wiodą zajęcia z angielskiego, jednak warto otwierać się na języki, które nie są jeszcze tak powszechnie stosowane w Polsce, jak np. chiński czy węgierski. Po ich opanowaniu będziemy pozytywnie wyróżniać się na rynku pracy, co w konsekwencji może doprowadzić do objęcia dobrze płatnego i rozwojowego stanowiska. Lektorzy chętnie udzielają korepetycji online, dzięki czemu zyskujemy możliwość współpracy z najlepszymi przedstawicielami tego zawodu, również tymi mieszkającymi po drugiej stronie naszego kraju, a nawet poza jego granicami.

Gra na instrumentach muzycznych

Muzyka jest jednym z najpopularniejszych hobby, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Rozwijanie i pielęgnowanie tej pasji powinno zacząć się jeszcze w dzieciństwie, aby w przyszłości móc np. występować dla publiczności oraz przekazywać swe umiejętności kolejnym pokoleniom. Dobrze jest znaleźć kogoś doświadczonego, innego miłośnika muzyki, który nie będzie traktował nas wyłącznie jako ucznia.

Często jest tak, że to rodzice wysyłają nas do szkół muzycznych, przez co podchodzimy niechętnie do zajęć pozalekcyjnych, jednak po kilku latach na pewno podziękujemy im za to, że zapewnili nam możliwość kształcenia się w tym kierunku. Największa liczba ogłoszeń pochodzi od korepetytorów prowadzących lekcje gry na gitarze. Jest to nie tylko walor edukacyjny, ale również ciekawy sposób spędzania wolnego czasu.

Podrywanie

Choć może wydawać się to absurdalne, korepetytorzy otwierają się na nowoczesne formy nauczania. Już samo pojawienie się tzw. szkół uwodzenia przed kilkoma laty budziło sporo wątpliwości. Teraz postanowiono zrobić kolejny krok do przodu. Każda osoba, która chciałaby znaleźć swoją drugą połówkę, a nie do końca wie, jak się do tego zabrać, może zapisać się na zajęcia domowe z zakresu profesjonalnego podrywania. Z tego rozwiązania korzystają zwłaszcza ci bardziej wstydliwi, którzy baliby się otworzyć przed innymi uczestnikami typowego kursu. O wiele łatwiej jest zwierzyć się jednej osobie ze swoich lęków i obaw. Prywatne korepetycje pozwalają na indywidualne rozpatrzenie problemu i dobranie jak najlepszych metod, w zależności od konkretnego przypadku.