Zabezpieczenie zawartości paczki bez wpływu na koszty wysyłki? To możliwe!

Na co liczy przedsiębiorca w obecnych czasach? Na możliwość prowadzenia biznesu, ale z ograniczeniem dotychczasowych kosztów. Wiąże się to z koniecznością poradzenia sobie ze stratami, jakie spowodowała pandemia koronawirusa. Chcąc utrzymać stałych klientów, ale i zachęcić tych nowych, nie można zaprzestać sprzedaży. Jednocześnie trzeba odbiorcom zapewnić bezpieczeństwo zamawiania oraz otrzymywania pakunków. Jak zabezpieczać zawartość paczek, aby zminimalizować koszty, ale bez wpływu na ochronę pakowanych przedmiotów?

Zabezpieczanie zawartości

W kartony pakowane jest już niemalże wszystko. Od zabezpieczenia zawartości zależy jednak, czy odbiorca będzie zadowolony, gdy otworzy klapy pudełka kartonowego. Do ochrony produktów umieszczanych w paczkach służą rozmaite materiały. Ich wybór jest ważny, ponieważ żaden przedsiębiorca nie chce tracić na jakości zabezpieczenia, ale i liczy na możliwość ograniczenia kosztów związanych z wysyłką.

Jak pogodzić te potrzeby? Przede wszystkim warto korzystać ze sprawdzonych ofert, polecanych producentów, kupując na przykład w E-hurtownia-opakowan.pl. To zapewnienie o artykułach do pakowania, które charakteryzują się wytrzymałością, trwałością, należytą ochroną, a nierzadko również ekologią zastosowania.

Czym wypełnić wolne przestrzenie paczki?

Wolne przestrzenie w paczce można wypełnić na kilka sposobów. Bardzo dobrze nadaje się do tego skropak. Jest to wypełniacz ekologiczny, w pełni biodegradowalny, ponadto lekki. Tak zabezpieczona zawartość pakunku jest w stanie cało dotrzeć do odbiorcy, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Z kolei niska masa skropaku nie wpływa praktycznie w ogóle na koszty związane z wysyłką.

Ekologiczne wypełnienie docenią również klienci. To właśnie oni coraz większą uwagę zwracają na to, co trafia w ich ręce. Mają świadomość potrzeby ochrony środowiska, sami starają się żyć w zgodzie z ekologią i chętniej wybierają ofertą tych przedsiębiorców, którzy nie są obojętni na potrzeby środowiska naturalnego.

Zawartość w paczkach można również zabezpieczać folią bąbelkową. Podobnie jak skropak jest ona lekka. Są to arkusze folii gęsto usłane pęcherzykami wypełnionymi powietrzem. Taki produkt amortyzuje, dlatego ewentualne upadki paczki w trakcie transportu, jej przemieszczanie, nie powodują uszczerbku żadnego rodzaju względem przewożonych przedmiotów.

Kolejny sposób to zastosowanie poduszek powietrznych. Poza niską wagą są w stanie zaoferować amortyzację, ponadto wyeliminowanie przemieszczania się zawartości wewnątrz paczki, podczas jej transportu.

Nie tylko niższe koszty

Przedsiębiorca, który zadba o zabezpieczenie pakunków z zastosowaniem wymienionych artykułów, nie będzie musiał podnosić kosztów dostawy, co mogłoby odstręczyć klientów. Ponadto uda mu się zminimalizować koszty pakowania i wysyłki, ale bez strat jakościowych. Ochrona zawartości pakunków to zatem teoretycznie detal, w praktyce jednak bardzo ważny etap przygotowania zamówienia do wysyłki.