Zakładamy sklep zoologiczny – stacjonarnie czy online?

907bbffab2a2981d36784182f3d47afb-pet-supply-stores-shop-layout

Sklep zoologiczny dla wielu osób wydaje się dobrym pomysłem na biznes. Właściciele czworonogów są wymagającymi klientami i często są gotowi wydawać spore pieniądze, by zapewnić swoim pupilom jak najlepszej jakości pożywienie czy akcesoria. Wchodząc w tę branżę warto jednak zastanowić się, czy sklep ma być stacjonarny czy internetowy.

Zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe mają swoje zalety i wady, a co za tym idzie, swoich zwolenników i przeciwników. Obserwując jednak ogólne upodobania konsumentów można z całą pewnością stwierdzić, że coraz chętniej robią oni zakupy w internecie. Doceniają przede wszystkim szeroki wybór, możliwość porównania cen oraz szybką i bezproblemową dostawę. Dziś praktycznie wszystko można kupić bez problemu w sieci. Podczas gdy osoby starsze wolą jeszcze robić zakupy tradycyjnie, młodsze pokolenie zdecydowanie skupia się na zakupach w sieci.

Zastanawiając się nad wyborem, sklep zoologiczny online czy stacjonarny warto wziąć pod uwagę co najmniej kilka elementów. Przede wszystkim lokalizację. W niewielkich miejscowościach stacjonarny sklep zoologiczny będzie miał zdecydowanie mniej klientów, szczególnie tam, gdzie rynek jest już wypełniony i sklepy w tej branży funkcjonują już od dłuższego czasu. W dużych miastach, nawet gdy rynek jest wypełniony, nowy sklep zoologiczny powinien zostać dobrze przyjęty, o ile będzie miał dobrą lokalizację, bezproblemowy dojazd czy bardzo szeroki asortyment. Klienci sklepów zoologicznych poszukują bowiem przede wszystkim tych karm czy akcesoriów dla zwierząt, których nie znajdą w zwykłych supermarketach.

epazurSklep zoologiczny online dla wielu klientów jest jednak o wiele wygodniejszym wyborem. Przede wszystkim mogą porównać sobie ceny, obejrzeć kilka lub kilkanaście produktów, a także znaleźć taki sklep, który oferuje karmę trudną do zdobycia w sklepach stacjonarnych lub sprowadzaną na specjalne zamówienie. Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się tez dla właściciela z niższymi kosztami, jeśli chodzi o samo prowadzenie działalności. Nie trzeba wynajmować lokalu w korzystnej i atrakcyjnej lokalizacji, a magazyn, z którego wysyłane są towary może znajdować się nawet na obrzeżach miasta. W sklepach internetowych można również ograniczyć liczbę pracowników, co również przekłada się na niższe koszty prowadzenia biznesu.

Dla klientów poszukujących wysokiej jakości produktów sklepy internetowe to możliwość zrobienia nie tylko lepszych, ale również tańszych zakupów. Mogą je zrobić z poziomu swojego komputera, a przy szybkiej i sprawnej obsłudze będą dany sklep polecać innym użytkownikom sieci. Co więcej, prowadząc sklep online nie trzeba ograniczać się lokalizacją tylko do lokalnej społeczności – można mieć klientów na terenie całego kraju, co zdecydowanie powiększa rynek zbytu. Sklep zoologiczny online to zdecydowanie więcej możliwości biznesowych dla właściciela, warto więc rozważyć taki sposób prowadzenia działalności.