Zakładanie działalności gospodarczej 2021 – jak zrobić to mądrze?

Czy jesteś gotowy, aby wykonać ten krok i założyć własny biznes? Może to być ekscytujące, ale także niepokojące, ponieważ prawdopodobnie czytałeś artykuły, które mówią, że wiele nowych firm nie kończy swojego pierwszego roku. 2021 to rok, aby to zrobić – bo dzisiaj zakładanie działalności gospodarczej jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Owszem – cały proces również może wydawać się złożony. Musisz znaleźć finansowanie, zdecydować o strukturze prawnej, zdecydować, jaki rodzaj działalności i poznać wszystkie zasady i przepisy związane z rodzajem działalności – jednak zakładanie działalności gospodarczej koniec końców nie jest tak skomplikowane, jak wydaje się w pierwszym momencie. A jeśli nie masz umiejętności ani partnerów biznesowych, aby zająć się każdym aspektem Twojej firmy, musisz dowiedzieć się, jak zatrudnić talenty i określić, kiedy jest to wykonalne.

Skorzystaj z poniższej listy kontrolnej do rozpoczęcia działalności, aby uwolnić się i stać się samowystarczalnym przedsiębiorcą, wykorzystując dostępne możliwości biznesowe we wszystkich kanałach, branżach i segmentach.

Najpierw musisz zdecydować, jaki rodzaj działalności chcesz prowadzić, w tym czy będzie to biznes internetowy, biznes stacjonarny, czy połączenie tych dwóch.

Burza mózgów – pomysły biznesowe dla różnych typów firm

Pomysły na burzę mózgów? Każdy nowy biznes zaczyna się, gdy zgaśnie przysłowiowa żarówka. To pierwszy krok w Twojej przedsiębiorczej podróży. Może to być coś, o czym naprawdę masz wiedzę i pasjonujesz się, a może po prostu wpadłeś na pomysł, jak wypełnić lukę na rynku, czekając na lot. Gdziekolwiek Cię interesuje lub inspiruje, prawie zawsze istnieje sposób na przekształcenie tego pomysłu w rozpoczęcie prawdziwego biznesu.

Problemem nie jest wymyślanie pomysłów. Zawęża wszystkie możliwe biznesy do jednego lub dwóch. Na przykład, czy chcesz założyć firmę produkującą koszulki lub sprzedawać specjalistyczny sprzęt dla kotów? Chcesz prowadzić działalność online lub prowadzić działalność z fizycznej lokalizacji? Czy powinieneś mieć partnerów biznesowych, czy wejść w to sam?

Brzmi jak wyzwanie? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać, gdy rozważysz te decyzje:

-Zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze w tej chwili.

-Określ, co robisz najlepiej przy najmniejszym nakładzie pracy lub środków.

-Zdefiniuj swoje długoterminowe cele.

-Zastanów się, co daje najwięcej pieniędzy najszybciej.

-Zastanów się, w czym jesteś dobry i wymień swój zestaw umiejętności.

-Opisz, kim jesteś, czym się pasjonujesz.

Jeśli zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą w domu, zawęzi to koncentrację i zakres twoich pomysłów. Weź te czynniki pod uwagę wcześnie, ponieważ pomoże to zawęzić listę. Jeśli jest to firma oparta na usługach, czy uważasz, że możesz natychmiast zapewnić coś, co oferuje wartość?

Realistyczne podejście do możliwości biznesowych

Po zawężeniu listy pomysłów nadszedł czas, aby zrównoważyć ją dawką rzeczywistości, przeprowadzając badania. Możesz zacząć od poznania tego, co robią obecni liderzy marek i określić, jak możesz to zrobić lepiej lub taniej. Możesz także porozmawiać z mentorem, zbadać aktualne trendy i ocenić swój pomysł na biznes w procesie walidacji.