Zakopane – mekka dla mądrych przedsiębiorców! Kilka pomysłów na udany biznes w centrum Podhala

dsc_4794-z5Dlaczego Zakopane jest tak popularne wśród turystów? Polska na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt atrakcyjna, jeśli weźmie się pod uwagę atrakcje turystyczne. Fakt, znajduje się tutaj nieco zabytków, jak to na europejskie państwo przystało, lecz wciąż jest ich za mało i nie wyróżniają się one na tle innych, sąsiednich krajów. Podczas drugiej wojny światowej duża część centralnej Polski została wyburzona, pozbawiając kraju wielu walorów. Podhale jednak w głównej mierze zostało oszczędzone.

We wczesnym dwudziestym wieku wykształcił się tam charakterystyczny, awangardowy jak na tamte czasy styl, łączący w sobie nowe trendy z wzorcami ludowymi. Dziś te budowle kojarzą się przede wszystkim z polskimi górami. To nie architektura gra jednak główną rolę w atrakcjach Podhala, a piękne widoki, liczne parki krajobrazowe, stoki narciarskie i wycieczki po tatrzańskich szczytach.

Kolejną, niepodważalną zaletą tych rejonów jest fakt, że można je odwiedzać przez cały rok i będą one miały coś do zaoferowania, a nie tylko przez określony sezon. W centralnej części Podhala mieści się Zakopane, duże miasto, które obraca się wokół turystów – idealne miejsce na rozwinięcie swojego biznesu!

Jak rozkręcić swój interes w Zakopanem?

Niestety, w tak popularnej miejscowości jak Zakopane wynajęcie lokalu może być niesamowicie kosztowne, a o wykupie całego budynku w atrakcyjnym miejscu praktycznie nie ma mowy. Jeśli nie masz do dyspozycji dużej kwoty, to będziesz musiał zadowolić się jedynie parcelą znajdującą się gdzieś na obrzeżach miasta bądź w jednej z sąsiednich wiosek. Wbrew pozorom nie jest to koniecznie wada – każdy wie, że centrum dużego miasta jest zazwyczaj zatłoczone. Zakopane hotele ściągają mnóstwo ludzi, często wywołując przy tym korki.

Turyści często mają ogromne trudności z poruszaniem się po przepełnionych ulicach, nie wspominając już o miejscach do parkowania. Fakt, wynajmując lokal poza miastem będą musieli dojeżdżać do większości atrakcji, jednak niemal każdy i tak porusza się tam samochodem. Trochę gorzej ma się sprawa, jeśli ktoś planuje otworzyć restaurację bądź sklep z pamiątkami. O ile taka działalność nie jest ulokowana w pobliżu jakiegoś ważnego obiektu bądź szlaku wycieczkowego, to nie jest warto rozpoczynać jej poza samym Zakopanem.

W tym wypadku zakup dobrego lokalu jest akurat koniecznością. Nie jest to jednak koniec problemów, z którymi przedsiębiorca musi się zmierzyć – w Zakopanem panuje bardzo mocna konkurencja, trzeba się czymś wyróżnić, aby utrzymać się na rynku. Wśród tych wszystkich jadłodajni serwujących oscypki i owcze mleko, dlaczego nie zaryzykować i nie postawić na coś innego? Nie chodzi tu o fastfoody czy pizzerię, ale, na przykład, jedzenie orientalne, być może z kilkoma lokalnymi akcentami. Taki pomysł brzmi bardzo intrygująco. Oczywiście, jest wiele innych opcji, wystarczy mieć dobry pomysł i być gotowym na ciężką pracę i dużo zainwestowanych w swój biznes pieniędzy. Kreatywne przedsiębiorstwo ma zdecydowanie większe szanse na sukces niż kolejna, niewyróżniająca się firma.